Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jakou vybrat podlahu do kanceláře?

18. listopad 2010 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 3

Kancelářské prostory by měly být uzpůsobeny tomu, že se v nich pohybuje větší počet lidí. Podle toho bychom si měli vybrat i vhodný povrch podlah, který by měl vydržet větší nápor. Je nutné počítat s tím, že lidé přicházející do kanceláře se nebudou pokaždé přezouvat a tudíž je potřeba počítat i s větším znečištěním povrchu.

Reklama

PVC podlahy

Do kanceláří se hodí několik druhů podlahy. Mezi nejvyužívanější stále patří PVC podlahy, které jsou příjemné na chůzi a díky své pružnosti při nich tolik netrpí naše klouby. PVC podlahy jsou velmi příznivé i z hlediska ceny. Pakliže se jedná o kanceláře s extrémním zatížením, pak doporučujeme použít na podlahu spíše heterogenní PVC, které má velkou odolnost. Oproti tomu homogenní PVC podlahy jsou náchylnější na případné prochození, hodí se tedy spíše do kanceláří, kde není tak velký ruch.

Podlahy z linolea

Klasickým materiálem pro podlahy je rovněž přírodní linoleum, pro které se užívá i název marmoleum. Tento materiál je vhodný zejména proto, že je hygienický ( omezuje šíření bakterií a mikroorganismů) a snadno omyvatelný. Pravidelným úklidem tak nedochází k jeho rychlému opotřebení. Linoleum je vyráběno z přírodních materiálů, hlavní surovinou je přitom drcený korek. Přírodní linoleum bývá navíc výrobci napuštěno voskem, což zvyšuje jeho ochranu před poškozením a usnadňuje jeho omyvatelnost.

Dřevěné podlahy

Kancelář, která chce být vyloženě atraktivní co do vzhledu, by přeci jen měla využít jiných materiálů, nežli je linoleum či PVC podlaha. Nabízí se například masivní dřevěná podlaha, tedy podlaha z přírodního materiálu, která vytváří mnohem příznivější estetický dojem. Malou nevýhodou u dřevěných podlah může být to, že dřevo časem mění svůj vzhled a působí i přes veškerou péči opotřebovaně.

Dřevěné podlahy můžeme realizovat buď jako palubky, mozaikové parkety, vícevrstvé parketové dílce či oblíbené plovoucí podlahy. Pro dřevěné podlahy lze využít jak místní dřeviny ( buk, duby apod.), tak i exotičtější dřevo. Platí však zásada, že bychom měli vybírat dřevo, které bude pokud možno co nejvíce trvanlivé, objemově stálé a také dostatečně tvrdé.

Koberce

Na podlahy do kanceláře se skvěle hodí také koberce. Tuto variantu lze kombinovat s předchozími, tzn. Že dřevěnou podlahu ( například ve formě parket) můžeme ještě zakrýt stylovým kobercem. Koberce se dají pořídit v mnoha barevných kombinacích i metrážích, je také na majiteli kanceláře, zda kobercem obloží celou podlahu, či zda s ním zakryje jen určité úseky. Výhoda koberců spočívá v tom, že snižují hlučnost, což je v kanceláři velmi vítaným jevem. Jsou však zároveň asi nejnáročnějším materiálem na údržbu, neboť se v nich zachytávají veškeré nečistoty a je tedy třeba je pravidelně čistit.

Podlahy z termofixu

Méně využívaným materiálem na podlahy do kanceláře je termofix, speciální plastová heterogenní podlahovina, která se skládá z několika vrstev. Při montáži se lepí na podlahu. Termofix je velmi odolný vůči opotřebení a lze jej využít i v případě, že v kanceláři používáme podlahové vytápění.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Hugo

pátek, 3. prosinec 2010
12:57

Nejlepší jsou stejně vinylové podlahy. Jsou vysoce odolné a elegantní.
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 17.01.2011 ve 15:17:45


Napsal: Hugo [Odpovědět]

Kamil

čtvrtek, 25. květen 2017
16:36

A něco bez ftalátů nebo formaldehydu by nebylo?


Napsal: Kamil [Odpovědět]

Renata

pondělí, 17. červenec 2017
17:35

Pěkný článek, my jsme si do kanceláře dali podlahu dřevěnou. Ze začátku jsme se docela báli poničení, ale přesvědčili jsme se o tom, že pokud ji ošetříte kvalitním lakem nebo olejem, tak vydrží opravdu hodně. Doporučuji nakupovat z eshop-parketywolfel.cz , odtud jsme objedávali lak my a s kvalitou zboží i servisem obchodu jsme byli maximálně spokojeni :)


Napsal: Renata [Odpovědět]


Čtěte také...

Malování: Jakou barvu vybrat?

Malování: Jakou barvu vybrat?

Léto je v plném proudu a teplé počasí přímo vybízí k tomu vrhnout se na vymalování příbytku. Jakou barvu ale zvolit? Je lepší vybrat teplejší, nebo studenější odstín? Je vhodné jednotlivé barvy kombinovat?

Jak vybrat tu nejlepší podlahu? Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Jak vybrat tu nejlepší podlahu?  Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Široký sortiment nabízených podlah často ztěžuje rozhodování o tom, která podlaha se do našeho interiéru hodí nejlépe. Existují tisíce možností: zvolíte si světlou či tmavou podlahu? Se spoji či bez nich? A jakou vybrat velikost prken? Malý podlahový vzorek obvykle nestačí k tomu, abyste si mohli ud…


Pořizujete si novou vinylovou podlahu? Poradíme 5 značek, ze kterých si můžete vybrat

Pořizujete si novou vinylovou podlahu? Poradíme 5 značek, ze kterých si můžete vybrat

Podlaha je v jakémkoliv interiéru komponentem, který udává hlavní charakter designu celé místnosti. Kromě vzhledu jsou vyhledávanými aspekty i kvalita či životnost. Všechny tyto atributy splňují vinylové podlahy.

Jak položit plovoucí podlahu

Jak položit plovoucí podlahu

Co dodá vašemu domovu pocit tepla a zútulní jej? Začněte pěkně od podlahy. Dobře vybraná plovoucí podlaha je moderní, praktická a budete se díky ní cítit doma opravdu pohodlně. Můžete si ji vybrat z množství dekorů v různých cenových relacích, není proto divu, že zejména laminátové plovoucí podlahy …


Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!

Horké letní dny: Jakou klimatizaci domů či na chatu

Horké letní dny: Jakou klimatizaci domů či na chatu

Při letních vedrech je dobré si do domácnosti pořídit klimatizaci. Klimatizace dokáže velmi efektivně odnímat teplo z pokoje a snižovat tak celkovou teplotu místnosti. Před pořízením klimatizace je dobré si ujasnit, jaký typ klimatizace pro náš dům bude nejvhodnější. Existují tři základní druhy kli…