Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak položit plovoucí podlahu

17. listopad 2010 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Co dodá vašemu domovu pocit tepla a zútulní jej? Začněte pěkně od podlahy. Dobře vybraná plovoucí podlaha je moderní, praktická a budete se díky ní cítit doma opravdu pohodlně. Můžete si ji vybrat z množství dekorů v různých cenových relacích, není proto divu, že zejména laminátové plovoucí podlahy získávají na oblibě. Proč? Jak se pokládá plovoucí podlaha?

Reklama

Laminátová plovoucí podlaha: Snadná údržba

Plovoucí podlahy jsou v současnosti nejoblíbenější podlahovou krytinou. Díky celé řadě dekorů, variant a parametrů ji lze použít prakticky v jakémkoliv interiéru. Laminátové plovoucí podlahy, které se nejčastěji skládají z lamel, mají navíc také přijatelnou cenu a snadno je položí i domácí kutilové. Jednoduše se udržují, stačí je průběžně uklízet pomocí vysavače, smetáku nebo vlhkého mopu.

Pokládka lepené laminátové plovoucí podlahy

Plovoucí podlaha se pokládá bez pevného kontaktu s původní podlahou nebo stěnou, v místnosti tedy jakoby plave – a proto se jí říká plovoucí. Před pokládkou zajistěte, aby byl podklad rovný, pevný, suchý a čistý. Pokud je stávající podlahovou krytinou například betonová vrstva či keramické dlaždice, nejprve na ni položte (příčně ke směru pokládky lamel) zhruba 2 cm tlustou mezivrstvu z PE pěnové folie nebo izolačního korku. Jestliže je původní podlahovou krytinou měkké PVC nebo nízký koberec, můžete klást lamely přímo na ni.

Lamely je ideální pokládat rovnoběžně se směrem světla. Podlahu nezapomeňte po celém obvodu místnosti a při přechodu do jiného prostoru oddilatovat (spára by měla být minimálně 15 mm tlustá). Pokládat podlahu pak začněte v rohu místnosti. Dilatační spáru vám pomohou udržet distanční kolíky. Nejdříve bez lepidla přezkoušejte, zda do sebe řady lamel zapadají. Pokud vše sedí, můžete začít s ostrou pokládkou. Celé dílo pak zakončete instalací soklové lišty na stěnu (ne k podlaze).

Jestliže se vám samotným do pokládky plovoucí podlahy nechce, není nic snazšího než se obrátit na odborníky. Rovnou s nákupem plovoucí podlahy si můžete jednoduše domluvit i její položení.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak položit nový koberec

Jak položit nový koberec

Zalíbil se vám v obchodě koberec a rozhodli jste se, že jej zakoupíte a vyměníte za starý? Pak se zbytečně nelekejte jeho pokládání, nejedná se o žádnou velkou vědu. Položit koberec zvládnete během pár minut, stačí vědět, jak na to.

Jak vybrat tu nejlepší podlahu? Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Jak vybrat tu nejlepší podlahu?  Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Široký sortiment nabízených podlah často ztěžuje rozhodování o tom, která podlaha se do našeho interiéru hodí nejlépe. Existují tisíce možností: zvolíte si světlou či tmavou podlahu? Se spoji či bez nich? A jakou vybrat velikost prken? Malý podlahový vzorek obvykle nestačí k tomu, abyste si mohli ud…


Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.

Jak položit dlažbu? Naučte se pokládat dlažbu s Hornbachem

Jak položit dlažbu? Naučte se pokládat dlažbu s Hornbachem

Mnoho lidí si myslí, že je pokládka dlažby složitá. Obavy jsou ale zbytečné, stačí si vybrat tu pravou dlažbu, nechat si od odborníků poradit, jak na to, nastudovat správný postup a její realizaci pak zvládne téměř každý. Ať již potřebujete zrenovovat podlahu nebo stavíte úplně novou koupelnu, na…


Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

V minulém díle jsme si nastínili, jak se pomocí vosku zbavit drobných rýh a škrábanců. Dnes se zaměříme na větší poškození, které se u plovoucí podlahy mohou objevit.

Plovoucí podlahy: laminát nebo dřevo?

Plovoucí podlahy: laminát nebo dřevo?

Díky rychlosti pokládky, snadné údržbě, vysoké odolnosti, přijatelné ceně a pěknému vzhledu, patří plovoucí podlahy k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Mezi kterými druhy může zákazník vybírat? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody plovoucích podlah?