Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pořizujete si novou vinylovou podlahu? Poradíme 5 značek, ze kterých si můžete vybrat

8. duben 2016 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Podlaha je v jakémkoliv interiéru komponentem, který udává hlavní charakter designu celé místnosti. Kromě vzhledu jsou vyhledávanými aspekty i kvalita či životnost. Všechny tyto atributy splňují vinylové podlahy.

Jejich největší pozitiva hledejme v užitných vlastnostech. Předně, jsou velmi odolné, a to jak proti mechanickému poškození, tak i například proti vlhkosti. Z praktického hlediska je velmi zajímavá snadná údržba, podlahy z vinylu se dají čistit mnoha způsoby. V neposlední řadě je můžete dokonale sladit s designem každého interiéru.

Vinylové podlahy se vyrábějí v různých typech, tím nejpopulárnějším jsou vinylové dílce. Tento, na trhu prim hrající druh, se hodí do obytných, komerčních i kancelářských prostor, kam může být vybrán ze širokého spektra dekorů a barevných vzorů.

Dle způsobu pokládky dělíme vinylové podlahy na celoplošně lepené, samolepící, plovoucí (zámkový systém) a volně položitelné.

Na trhu existuje vysoký počet výrobců a značek podlah z vinylu, my se zaměříme na pětici, která se pohybuje na špičce trhu. Věřte, že tyto podlahy splní i vaše nejpřísnější požadavky a pomohou vytvořit interiér, který uchvátí každého návštěvníka.

Pokud byste měli o vinylové podlahy těchto značek zájem, nebo pokud byste si chtěli prohlédnout vzorník, můžete se podívat do nabídky společnosti BARKOTEX (Praha, Brno, Hradec Králové), kterou naleznete v internetové prezentaci pod odkazem zde.

Vinylové podlahy Centiva

Hlavní vlastností podlah, které mají svůj původ ve Spojených státech amerických, je vysoká odolnost. Zároveň však podlahy Centiva disponují velmi příjemným povrchem na nášlap. Díky ojedinělé 3 mm tloušťce lamely je lze použít v prostorech s vysokou zátěží, jako jsou například restaurace či nemocnice. Dílce jsou pokládány celoplošným přilepením.

Americký výrobce, který se pyšní více než čtyřmi desítky let zkušeností, dodává vinylové podlahy ve 4 produktových řadách: Contour, Event, Victory, Venue. V každé z nich si můžete vybrat z pestré nabídky dekorů a barev. Mezi nejzajímavější vzory zařaďme imitace dřeva či kamene.

Vinylové podlahy Designfloor

Kořeny společnosti Designfloor bychom našli zhruba před 40 lety ve Velké Británii, odkud postupem času expandovala do celé Evropy. Její produkty nyní využívají domácnosti či majitelé komerčních prostor. Velikou devízou vinylových podlah Designfloor je fakt, že každý dekor vychází z reálné předlohy dřeva, přírodního kamene či tepaného plechu. Mimo to se chlubí svou praktičností, rozumí si totiž i s teplovodním podlahovým vytápěním.

Unikátnost značky dokumentuje kolekce Loose Lay, která se vyznačuje velmi rychlou pokládkou díky systému bez zámkového spoje a bez nutnosti přilepení – jedná se o volně položitelné dílce. Hovoříme-li o způsobech pokládání, pro podlahy Designfloor lze využít dílců pro plovoucí podlahu či pásů nebo čtverců pro celoplošné přilepení.

Ve zkratce by se tyto podlahy z vinylu daly označit jako odolné, stabilní a s krásným designem.

Vinylové podlahy Parador

Vinylové podlahy od německého výrobce vynikají velmi dlouhou životností. Jsou charakteristické svými atraktivními dekory. Dokonalé imitace přírodních materiálů (dřevo, kámen) rozjasní každou místnost. Podlahy disponují velmi vysokou voděodolností, nabízí se tak široké možnosti použití v koupelnách či kuchyních. Vhodné jsou také pro alergické osoby, podlaha se totiž velmi snadno udržuje (podlaze neuškodí ani zvýšená koncentrace čistících látek) a navíc antistatická úprava povrchu odpuzuje prach.

Vinylové podlahy
Vinylové podlahy

Z technologického hlediska jde buď o čistý vinyl či spojení s nosnou HDF deskou. Vinylové podlahy Parador jsou dostupné ve 3 produktových řadách: Basic, Classic a Trendtime.

Vinylové podlahy Pergo

Americká společnost Pergo přesvědčuje neustále zákazníky o svých kvalitách. Charakterizovat vinylové podlahy Pergo můžeme jako kombinaci výrazného designu, jenž využívá i netradičních vzorů jako je kůže či břidlice, a extrémní odolnosti – i po několika letech vám bude podlaha připadat jako nová.

Vlhkost, oheň ani statická elektřina, nic z toho v rozumné míře nedokáže podlaze Pergo ublížit. Navíc je velmi měkká na dotek, což je značně příjemné pro chůzi. Vinylové dílce můžete buď přilepit na podklad či využít zámkového systému a pořídit si tak plovoucí podlahu.

Vinylové podlahy Tarkett

Dlouhá, více než stoletá tradice, tím se pyšní francouzské vinylové podlahy Tarkett. Do každého interiéru dokáží vnést nádech moderna a luxusu. Nadmíru příjemná povrchová struktura a rozsáhlá nabídka barev a dekorů vás téměř nutí k nákupu.

Vinylové podlahy
Vinylové podlahy

-kar-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat tu nejlepší podlahu? Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Jak vybrat tu nejlepší podlahu?  Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Široký sortiment nabízených podlah často ztěžuje rozhodování o tom, která podlaha se do našeho interiéru hodí nejlépe. Existují tisíce možností: zvolíte si světlou či tmavou podlahu? Se spoji či bez nich? A jakou vybrat velikost prken? Malý podlahový vzorek obvykle nestačí k tomu, abyste si mohli ud…

Jak efektivně vytápět? Poradíme vám

Jak efektivně vytápět? Poradíme vám

Topit potřebujeme v současné době hlavně v období topné sezony. Jelikož v tuto dobu topení doslova nevypínáme, je třeba hledět i na celkovou efektivitu a samotné náklady. Podívejte se společně s námi na možnosti, které aktuálně existují. Nejprve se p


Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby představují nezbytnou součást každého kancelářského provozu, bez nichž by se plnohodnotný chod neobešel. Co vše si lze pod širokým pojmem kancelářské potřeby představit? Kde je nejlépe nakoupit?

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Tepelná čerpadla od Klima Rapid: Produkty značek Daikin a Sanyo

Jedním z velmi účinných způsobů, jak snížit výdaje a náklady na vytápění, může být pořízení tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla se dnes stále více využívají nejen v průmyslových objektech, ale i v domácnostech, tedy rodinných domech, chatách a chalupách.


Vybíráme novou ledničku: Jaké parametry sledovat?

Vybíráme novou ledničku: Jaké parametry sledovat?

Máte doma starou ledničku, která vám každý měsíc zvyšuje účet za elektřinu? Chcete si pořídit novou, moderní a úspornou ledničku? Na co se ptát, když přijdete do obchodu? Jaké parametry sledovat? Na co si dát pozor?

Jak položit plovoucí podlahu

Jak položit plovoucí podlahu

Co dodá vašemu domovu pocit tepla a zútulní jej? Začněte pěkně od podlahy. Dobře vybraná plovoucí podlaha je moderní, praktická a budete se díky ní cítit doma opravdu pohodlně. Můžete si ji vybrat z množství dekorů v různých cenových relacích, není proto divu, že zejména laminátové plovoucí podlahy …