Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

3 tipy na letní doplňky na zahradu

9. červen 2014 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 2

Během letních slunečních dní je obzvláště příjemné, když můžete využít prostor vaší zahrady. Pro co nejlepší komfort je dobré v ní kromě laviček a stolu umístit také další doplňky. V tomto článku vám představím zajímavé tipy, které jistě během léta využijete vy i vaše děti.

Reklama

1. Skládací altán

V létě určitě přichystáte pro svoji rodinu a přátele nějaké to posezení. Pro případ, že by se náhle změnilo počasí k horšímu, je dobré mít na zahradě k dispozici alespoň nouzový přístřešek, kam se akce může přesunout.

Zajímavým řešením jsou altány. Nemusí se jednat o stálé stavby, v klidu postačí menší altány skládací. Jejich výhoda spočívá v tom, že je máte během několika minut postavené. Ve chvíli, kdy odjíždíte na delší dobu pryč, případně už neplánujete žádnou akci, stejně jednoduše je složíte a uskladníte třeba v garáži nebo v kůlně. Ke složení skládacího altánu přitom nepotřebujete žádné nářadí a šrouby, vše zvládnete hravě i bez náčiní.

2. Rodinné stany

Pro větší oslavy a akce je namísto altánku lepší zvolit větší rodinné stany. Ty mohou pojmout i několik desítek osob. Jsou ideálním řešením například v situaci, kdy doma pořádáte garden party, větší oslavu narozenin nebo dokonce svatební hostinu.

3. Dětské houpačky

Myslete i na děti. Vaše malé ratolesti potěší dětská houpačka. V nejjednodušším provedení se dá zavěsit pomocí upevňovacích lan třeba na silnější větev stromu. Pokud chcete dětem dopřát opravdový luxus, pak zvolte houpačku se stabilnější konstrukcí, která bude napevno zasazena do země. Pak na ní děti mohou dovádět prakticky po celý rok.

Zahrada před domem dostane díky těmto doplňkům atraktivnější vzhled a budete zde moci trávit mnohem více času. A to je zejména v letním období, kdy venku panuje krásné počasí, obzvláště vítaným jevem. Využít můžete samozřejmě i mnoho dalších atrakcí – od bazénu až po náčiní na grilování. Záleží jen na vás a také na vašich finančních možnostech.

Foto: az-impex.eu

-fil-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Pavla

úterý, 19. březen 2019
12:50

My máme taky na zahradě dětskou houpačku https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/detska-plastova-houpacka-3v1-safety-swing-q7v7 , dcera se ráda houpe, tak jsme jí koupili houpačku a nejradši by se celý den houpala.


Napsal: Pavla [Odpovědět]

Hanulka

pátek, 27. květen 2022
17:47

Dobré odpoledne. My si chceme na letošní léto pořídit jeden pořádnější doplněk. to nějaký pěkný plastový bazén. Už máme jednoho favorita. Vyhlédli jsme si ho na toto super webu:https://www.albixon.cz/bazeny/, který nám doporučil manželův kolega z práce. No já už se nemůžu dočkat, až se v létě naložím do bazénu a budu popíjet Aperol.


Napsal: Hanulka [Odpovědět]


Čtěte také...

Pískoviště a další doplňky, které se hodí pro dětská hřiště na zahradu

Pískoviště a další doplňky, které se hodí pro dětská hřiště na zahradu

Postavit dětem na zahradě vlastní hřiště má nesporné výhody. Děti si zde mohou hrát ve volných chvílích, jakmile to umožňuje počasí. Nemusí přitom chodit někam na veřejná prostranství, takže jsou ve větším bezpečí a vy na ně snadno dohlédnete i ve ch

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě I v letním období je třeba se starat o trávník na zahradě. V červenci či srpnu obvykle venku panují vysoké teploty. Nedostatečná péče o trávník může mít za následek jeho seschnutí.


Horké letní dny: Jakou klimatizaci domů či na chatu

Horké letní dny: Jakou klimatizaci domů či na chatu

Při letních vedrech je dobré si do domácnosti pořídit klimatizaci. Klimatizace dokáže velmi efektivně odnímat teplo z pokoje a snižovat tak celkovou teplotu místnosti. Před pořízením klimatizace je dobré si ujasnit, jaký typ klimatizace pro náš dům bude nejvhodnější. Existují tři základní druhy kli…

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.


Estetické doplňky do obývacího pokoje

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Prostor obývacího pokoje je místem, kde nejen odpočíváme po náročném pracovním dnu, slouží také k přijímání návštěv, které do naší domácnosti zavítají. Abychom se zde my i případná návštěva cítili dobře, je dobré se zaměřit nejen na praktické vybavení ( nábytek, pohovky a křesla atd.), ale také na r…

Doplňky, které by neměly chybět v žádné kuchyni

Doplňky, které by neměly chybět v žádné kuchyni

Jsou věci, bez kterých se v kuchyni neobejdeme, pokud si chceme uvařit nějaké chutné jídlo. Kromě základních kuchyňských potřeb, jakými jsou hrnce, pánvičky, příbory atd., je v kuchyni zapotřebí mít i mnohé další kuchyňské doplňky, které nám pomáhají zjednodušit přípravu jídel a také usnadňují celý …