Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

1. srpen 2013 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

I v letním období je třeba se starat o trávník na zahradě. V červenci či srpnu obvykle venku panují vysoké teploty. Nedostatečná péče o trávník může mít za následek jeho seschnutí.

Reklama

1. Pravidelné sekání

Trávník je i v létě potřeba pravidelně sekat, ať už pomocí zahradního traktoru, sekačky nebo starou dobrou kosou. Mějte ale na paměti, že trávník není vhodné sekat příliš nakrátko, neboť se pak zvyšuje riziko, že vyschne, tráva zežloutne a zahrada pak nebude působit tak pěkně, jak jste očekávali.

Výška trávníku by v létě měla být minimálně kolem pěti centimetrů. Sečení trávy provádějte zhruba jednou týdně.

2. Hnojení trávníku

Pravidelné hnojení trávy je další důležitou činností, na kterou nesmíte ani během letního období zapomenout. Trávě se tak budou dostávat potřebné živiny, bude zdravá a dokonale zelená.

3. Vytrhání plevele

Přemíra plevele je zlým snem každého zahrádkáře. Abyste se vyhnuli tomu, že trávník bude zarostlý plevelem, proveďte jeho důkladné odplevelení tak, že jeho trsy vypíchnete, a to i s kořínky, aby zde nemohl pokračovat v růstu.

4. Shrabání listí

Máte-li na zahradě stromky nebo keře, z nichž opadává listí, určitě neopomíjejte také jeho shrabání. Postačí k tomu klasické ruční hrábě. S nimi můžete shrabat také vytrhaný plevel.

5. Zavlažování

V letních měsících panují vysoké teploty, trávník je tak zapotřebí mnohem více zavlažovat, aby nedošlo k jeho vyschnutí.

Ideální je, pokud si na zahradu instalujete automatický zavlažovací systém. Pak se o tuto činnost nebudete muset prakticky vůbec starat.

Trávu zavlažujte minimálně každý třetí den vydatně, nebo ji kropte v menších dávkách, a to zhruba jednou až dvakrát za den. Zalévání tímto způsobem by mělo probíhat vždy ráno a večer.

Pokud budete udržovat výše zmíněné postupy, budete mít i v létě na zahradě pěkný trávník, který bude zároveň zdravý a sytě zelený.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Péče o trávník v podzimním období - vertikutace

Péče o trávník v podzimním období - vertikutace

Péče o trávník na zahradě našeho domu se nesmí zanedbat v žádném ročním období. Platí to dvojnásobně o podzimu, kdy je potřeba trávu připravit na zimu. Pokud bychom trávník nechali v tomto čase bez povšimnutí, na jaře by nám při pohledu na něj bolely oči. Pro úpravu trávníku před zimou je velmi důle…

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Před grilováním na zahradě se Vám mohou hodit různé tipy a triky, díky nimž budou připravovaná jídla mnohem chutnější a grilování bude daleko větší zábavou.


3 tipy na letní doplňky na zahradu

3 tipy na letní doplňky na zahradu

Během letních slunečních dní je obzvláště příjemné, když můžete využít prostor vaší zahrady. Pro co nejlepší komfort je dobré v ní kromě laviček a stolu umístit také další doplňky. V tomto článku vám představím zajímavé tipy, které jistě během léta v

Co dělat v boji s moly

Co dělat v boji s moly

Velké starosti v mnoha domácnostech dělají moli. Jde o drobný hmyz, který dokáže nadělat poměrně velkou paseku. Jeho přítomnost je známkou toho, že v domácnosti je špatně uklizeno. Molům totiž velmi prospívá, je-li v bytě či domě příliš prachu a nepořádku.


Horké letní dny: Jakou klimatizaci domů či na chatu

Horké letní dny: Jakou klimatizaci domů či na chatu

Při letních vedrech je dobré si do domácnosti pořídit klimatizaci. Klimatizace dokáže velmi efektivně odnímat teplo z pokoje a snižovat tak celkovou teplotu místnosti. Před pořízením klimatizace je dobré si ujasnit, jaký typ klimatizace pro náš dům bude nejvhodnější. Existují tři základní druhy kli…

Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

V minulém díle jsme si nastínili, jak se pomocí vosku zbavit drobných rýh a škrábanců. Dnes se zaměříme na větší poškození, které se u plovoucí podlahy mohou objevit.