Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

20. leden 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?

Reklama

Co jsou mobilní domy

Mobilní domy jsou jakýmsi spojením domku klasického a domu typu karavanového. Tyto domy jsou umístěny na kolech, které slibují jejich snadné přemístění. Zejména v USA a také v mnoha státech Evropy patří mobilní domy k hojně využívaným. U nás se bohužel teprve dostávají do podvědomí lidí. Mobilní domy však mají rozhodně co nabídnout.

Výhody mobilních domů

Velkou výhodou mobilních domů určených ke stálému bydlení je jejich příznivá cena. Zpravidla se pohybuje mezi 200-400 tisíci korun. Ty nejlevnější varianty mobilních domů však pořídíte již od 100 tisíc korun. Další výhodou je ta, že mobilní domky nejsou pevně spojeny se zemí, tudíž není třeba budovat základy a nepotřebujete ani žádná stavební povolení.

Mobilní domy jsou navíc kompletně zařízeny, takže není třeba si již kupovat další vybavení. Obvykle je jejich součástí kuchyně, obývací prostor s krbem, 2-3 pokoje a koupelna s WC. Výhodou je beze sporu i to, že většina výrobců má mobilní domy přímo na skladě a pokud ne, doba vyhotovení je pouze kolem 5 týdnů.

Nevýhody mobilních domů

Jako vše, mají mobilní domy i své nevýhody, není jich však mnoho. Největší nevýhodou je to, že hrozí větší riziko porušení mobilních domů v případě živelných katastrof, neboť nestojí na pevných základech. Další nevýhodu je, že pokud si tento domek chcete pořídit, musíte být vlastníkem pozemku s vyřešeným elektrickým proudem a také přívodem vody.

Investice pro budoucnost

Jak můžete porovnat, mobilní domy nabízejí více výhod než nevýhod, dá se říci, že jsou moderní investicí pro budoucnost. Navíc si myslím, že v současné situaci ekonomické krize se stále víc a víc lidí uchýlí k tomuto řešení rychlého a kvalitního bydlení. Proto si myslím, že mobilní domy čeká velmi dobrá budoucnost.

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Možnou alternativou ke klasickému bydlení v rodinném domě, bytě či v letní sezóně na chatě nebo chalupě může být mobilní dům. Mobilní domy sice u nás ještě zdaleka nemají takovou popularitu jako na západ od českých hranic, nicméně postupně zde obliba tohoto způsobu bydlení roste. Mobilní domy se daj…


Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Zateplování domu se stalo v současné době nezbytností: ceny tepla rok od roku rostou a nezateplenými zdmi domů uniká drahocenné teplo. Zateplení fasády s sebou nepřináší pouze úspory tepla, ale často také problémy s kondenzací vody a vlhkostí, zvláště pak u starších domů. Jak zateplit dům a vyhnout …

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.


Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.