Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

8. srpen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Možnou alternativou ke klasickému bydlení v rodinném domě, bytě či v letní sezóně na chatě nebo chalupě může být mobilní dům. Mobilní domy sice u nás ještě zdaleka nemají takovou popularitu jako na západ od českých hranic, nicméně postupně zde obliba tohoto způsobu bydlení roste.

Reklama

Mobilní domy se dají využívat celoročně i sezónně. Stačí jen mít pozemek, na který se tzv. mobilheim postaví. Velkou výhodou je, že na mobilní domy nemusíme opatřovat žádné stavební povolení apod., jak už totiž z názvu vyplývá, tyto objekty nejsou pevně spojeny se zemí a tudíž se nepovažují za klasickou nemovitost.

Mobilní dům není karavan

Mnoho lidí si při vyslovení slov mobilní dům představuje klasický karavan. To je však na hony vzdálená idea, neboť na rozdíl od karavanů jsou mobilní domy obvykle mnohem lépe zařízeny, nabízejí daleko více prostoru pro bydlení. Většina moderních mobilheimů má interiér rozdělen na několik místností, včetně kuchyně a sociálního zařízení.

Při pohledu na některé obrázky z vnitřku mobilních domů můžeme být velmi mile překvapeni, o jak luxusní bydlení se vlastně může jednat. Některé typy těchto domů jsou zařízeny naprosto špičkově, takže bydlení je skoro komfortnější nežli v normálních bytech.

Jak již bylo naznačeno, mobilní domy se dají využívat různě. Někdo si jej postaví natrvalo místo chaty na zahradu, jiní lidé pak čas od času mobilheim přemisťují na jiná místa. Výhodou je, že mobilní dům je uzpůsoben pro celoroční bydlení, avšak dá se přemístit, neboť je opatřen podvozkem s malými koly a závěsným zařízením, díky němuž se dá připojit za osobní automobil.

Hodí se například do záplavových oblastí

Mobilní domy jsou výbornou alternativou například pro oblasti, které často trpí záplavami. Lidé, kterým velká voda rok co rok vyplavuje chatu, si mohou na pozemek jednoduše přistavit mobilní dům a v případě, že se bude blížit povodeň, jednoduše na pár dní s domem odjedou.

Je až překvapivé, že mobilní domy vydrží kolem 50 let. Záleží samozřejmě na četnosti využívání a také jeho přesunu. Zde je nutné uvést, že mobilní domy nejsou určeny (na rozdíl od klasických karavanů) na dlouhé cesty, přesuny by se měly dít maximálně v rámci několika stovek metrů či pár kilometrů, neboť podvozek není určen na dlouhé trasy.

Běžné velikosti mobilních domů

Nejčastěji výrobci prodávají mobilní domy o velikostech 9x3 metrů, je však možné zakoupit i mobilheim s délkou až 15 metrů a šířkou kolem 5 metrů. I z tohoto je vidět, že mobilní dům může poskytovat opravdu příjemné a prostorné bydlení.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

miloš

sobota, 11. únor 2012
22:42

Nejširší nabídku mobilních domů v ČR a také články a rady naleznete na www.mobilak.cz .


Napsal: miloš [Odpovědět]


Čtěte také...

Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?


Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.


Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze patří dlouhodobě k nejatraktivnějším. Není proto divu, že zde vznikají neustále nové projekty, které nabízejí nové možnosti pro zájemce. Které jsou v posledních měsících ty nejžádanější? Jde o Britskou čtvrť a Rezidenci Letokruhy.

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

Mobilní telefon spadá do desítky nejvýznamnějších vynálezů 20. století. Avšak moderní doba plná nových technologických inovací posunuje tento dnes již „malý“ zázrak zase kupředu. Všichni preferujeme rychlost a efektivitu, proto současné mobilní telefony již neslouží jen k přenosu hlasu. Jsou obohace…