Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

31. květen 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Mobilní telefon spadá do desítky nejvýznamnějších vynálezů 20. století. Avšak moderní doba plná nových technologických inovací posunuje tento dnes již „malý“ zázrak zase kupředu. Všichni preferujeme rychlost a efektivitu, proto současné mobilní telefony již neslouží jen k přenosu hlasu. Jsou obohaceny o mnoho nejrůznějších funkcí. Jednou z nich může být i ovládání „rodinného krbu“ či teploty vody v bazénu. Kdo by totiž chtěl zbytečně trávit volný čas chozením do kotelny, když spoustu věcí můžeme snadno vyřešit přes telefon nebo počítač např. z dovolené na pláži?

Doba, kdy se člověk probouzel do studeného vychladlého domu, je nenávratně pryč. V současnosti si můžete užívat dovolenou třeba na Bahamách a přes mobilní telefon či internet ovládat tepelné čerpadlo svého domu. Při návratu se pak můžete těšit z příjemně prohřátého domova i pocitu, že děláte něco prospěšného pro životní prostředí.

K nejčastěji využívaným tepelným čerpadlům patří ty, jež získávají teplo z venkovního vzduchu a předávají jej vodě v topném systému. Tedy řada označována jako vzduch/voda. Vzduch je navíc jako zdroj tepla nejdostupnější a z ekologického hlediska nejvýhodnější.

Tepelné čerpadlo WPL 10AC společnosti Stiebel Eltron se hodí především pro novostavby. Efektivní topná technika je obzvláště tichá a moderní design tvoří s příslušným stavebním projektem harmonický celek.

Výhodou jsou i nízké nároky pro instalaci tohoto čerpadla. Odpadávají další investice pro technickou přípravu pozemku. A díky integrované reverzaci okruhu může tepelné čerpadlo v létě i chladit.

Ovládání tepelného čerpadla přes internet zdarma:

Obsluha tepelného čerpadla WPL 10AC je velmi jednoduchá díky nástavbové regulaci ISG (Internet-Service-Gateway). Prostřednictvím ovládacího panelu, „chytrého“ telefonu nebo počítače máte tepelné čerpadlo stále pod kontrolou.

„Díky této technologii speciálně vyvinuté pro tepelná čerpadla budete vy i váš servisní partner vždy informováni o aktuálním stavu,“ informuje Václav Helebrant ze společnosti Stiebel Eltron a dodává: „Tento elektronický systém zajišťuje nejen řízení tepelného čerpadla, ale i další funkce jako např. regulaci teploty topné vody, časové programy, řízení topných okruhů či lze diagnostikovat provozní stav a tak předejít případné poruše.“

Jak tepelné čerpadlo voda/vzduch funguje?

Tepelné čerpadlo umí vytápět dům, ohřívat užitkovou vodu nebo bazén. Základem je odebrání tepelné energie okolnímu prostředí při relativně nízké teplotě a přeměnění jí na vyšší teplotu, která zabezpečuje ohřev teplé vody.

Hlavními součástmi jsou kompresor, dva tepelné výměníky (výparník a kondenzátor) a expanzní ventil. Princip tepelného čerpadla má 4 fáze (Vypařování, Komprese, Kondenzace a Expanze), které se neustále opakují podle energetické potřeby. Moderní tepelná čerpadla pracují spolehlivě i při velmi nízkých teplotách venkovních teplotách (až -20°C).

Hlavní benefity:

  • Velmi tichý a ekologický provoz
  • Úspora nákladů až 80 %
  • Komfortní ovládání pomocí internetu nebo mobilu
  • Nezabere mnoho místa
  • Aktivní chlazení reverzací cirkulace
  • Jednoduchá instalace – žádné zemní vrty nebo podzemní kolektory
  • Elektronický expanzní ventil

Více informací naleznete na stránkách stiebel-eltron.cz nebo na tepelna-cerpadla.cz.

Tisková zpráva Botticelli, spol. s r.o.

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Možnou alternativou ke klasickému bydlení v rodinném domě, bytě či v letní sezóně na chatě nebo chalupě může být mobilní dům. Mobilní domy sice u nás ještě zdaleka nemají takovou popularitu jako na západ od českých hranic, nicméně postupně zde obliba tohoto způsobu bydlení roste. Mobilní domy se daj…


Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Vlhkost vzduchu v domě

Vlhkost vzduchu v domě

Mnoho lidí trpí dýchacími obtížemi, bolestmi v krku, případně pak také záněty v očích apod. Může to být způsobeno několika faktory. Často však tento problém má spojitost s tím, že mají doma špatnou vlhkost vzduchu.


Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?

Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Domácí kutilové, kteří si rádi na svém domě všechno opravují sami, se určitě čas od času dostanou do potíží s tím, pomocí čeho nařezat kovové předměty tak, aby provedené řezy byly co nejvíce přesné a zároveň hladké. S ručními pilkami na železo toho určitě nedocílí a je tak možná lepší se poohlédnout…