Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

23. červenec 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Domácí kutilové, kteří si rádi na svém domě všechno opravují sami, se určitě čas od času dostanou do potíží s tím, pomocí čeho nařezat kovové předměty tak, aby provedené řezy byly co nejvíce přesné a zároveň hladké. S ručními pilkami na železo toho určitě nedocílí a je tak možná lepší se poohlédnout po nějakých profesionálnějších strojích.

Reklama

Na domácí použití stačí přenosné ruční pásové pily

Na práci s kovy se skvěle hodí pásové pily značky Bomar. Tyto pásové pily se sají pořídit celkem levně a navíc s dopravou od 1.500 Kč zcela zdarma. Pro domácí použití či do malé dílny se přitom hodí spíše menší typy pásové pily, zejména přenosné ruční pásové pily, které mají průřez mezi 120mm až 230mm. Při výběru pásových pil Bomar si musíme zvolit také konkrétní pilové pásy, nejlépe ty, které se přesně hodí pro materiál, jenž chceme opracovávat. Pilové pásy dnes seženeme ve velkém množství variant, rozdíl spočívá například v počtu zubů či v délce pásů.

Pásové pily Bomar

Kromě značky Bomar si můžeme pořídit také kupříkladu pásové pily a pilové pásy značky Pilous. Obě značky jsou zárukou kvality a bezpečnosti při dodržování všech zásad během práce s nimi. Při manipulaci s pásovými pilami Bomar a Pilous pracujme vždy dle návodu, jinak může snadno dojít k tomu, že se pilové pásy v pile poškodí.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vlhkost vzduchu v domě

Vlhkost vzduchu v domě

Mnoho lidí trpí dýchacími obtížemi, bolestmi v krku, případně pak také záněty v očích apod. Může to být způsobeno několika faktory. Často však tento problém má spojitost s tím, že mají doma špatnou vlhkost vzduchu.

Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?


Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Současné trendy a vzrůstající kvalita životní úrovně vede spoustu majitelů bytů a domů k rekonstrukci střech a podkroví. Většinou se jedná o poměrně časově i finančně náročnou rekonstrukci, která by měla být důkladně promyšlená, aby bylo dosaženo cíl

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

Mobilní telefon spadá do desítky nejvýznamnějších vynálezů 20. století. Avšak moderní doba plná nových technologických inovací posunuje tento dnes již „malý“ zázrak zase kupředu. Všichni preferujeme rychlost a efektivitu, proto současné mobilní telefony již neslouží jen k přenosu hlasu. Jsou obohace…


Kde využijeme pásové pily?

Kde využijeme pásové pily?

Pásové pily využívající pilové pásy řežou velice přesně a kvalitně. Dnes je lze zcela běžně pořídit i přes internet na webových stránkách specializovaných společností, mají široké využití, a to jak u profesionálů, tak i u amatérských kutilů, kteří se nespokojí s tím, že složitější věci za ně udělá n…

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.