Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pochůzné sklo: Využití v domě

20. červen 2013 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?

Reklama

Pochůzné sklo není tak křehké

Ve škole se každý z nás učil, že sklo patří mezi velmi křehké materiály, které se snadno rozbijí. Dnes už se běžně používají různá tvrzená skla, která mají mnohem vyšší odolnost.

Skleněné schody či zábradlí jsou však vyráběny z ještě mnohem odolnějšího materiálu. Tomuto druhu se říká takzvané pochůzné sklo, někdy nese také označení pochozné sklo.

Pochůzné sklo je speciálně vyrobeným z vícevrstvého skla. Nesmí být trvale staticky založeno, což však v případě, že je z něj vyrobeno schodiště apod., není problémem.

Zajímavostí je, že složení tohoto skla je takové, že v případě rozbití se neponičí kompletně. Z hlediska bezpečnosti je zde pro jeho realizaci podmínka, že při rozbití jedné části nesmí dojít k porušení stability skleněné konstrukce.

Stavbu z pochůzného skla určitě nepostavíte sami

Pakliže si chcete doma vytvořit kvalitní skleněné schodiště nebo zábradlí, zapomeňte na klasické sklo, které se používá jako výplň do oken. Rovněž si nemyslete, že výstavbu takovéhoto schodiště zvládnete svépomocí.

Je potřeba splnit mnoho kritérií, takže na jeho realizaci bude v každém případě nutné pozvat si odbornou firmu. V současné době jich v tuzemsku působí již několik.

Schody nebo podlahy, které tvoří pochůzné sklo, jsou velmi efektní. Ne nadarmo se objevují v různých moderních administrativních budovách, bankách apod. Poslední roky jsou však populární také v soukromých objektech, luxusnějších sídlech. Pakliže si stavbu z pochůzného skla pořídíte, rozhodně počítejte s vyšší pořizovací cenou.

U schodiště nezapomeňte také na schodišťové zábrany, pakliže máte v domě malé děcko.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Fólie na sklo: Bezpečnost a ochrana před sluncem

Bydlíte v přízemí nebo máte prosklenou kancelář a chcete ji ochránit před slunečními paprsky nebo zloději? Řešení je jednoduché – nalepte si na sklo bezpečnostní nebo sluneční fólie. Jak fólie na sklo fungují a kde je koupit?

Vlhkost vzduchu v domě

Vlhkost vzduchu v domě

Mnoho lidí trpí dýchacími obtížemi, bolestmi v krku, případně pak také záněty v očích apod. Může to být způsobeno několika faktory. Často však tento problém má spojitost s tím, že mají doma špatnou vlhkost vzduchu.


Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Domácí kutilové, kteří si rádi na svém domě všechno opravují sami, se určitě čas od času dostanou do potíží s tím, pomocí čeho nařezat kovové předměty tak, aby provedené řezy byly co nejvíce přesné a zároveň hladké. S ručními pilkami na železo toho určitě nedocílí a je tak možná lepší se poohlédnout…

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Současné trendy a vzrůstající kvalita životní úrovně vede spoustu majitelů bytů a domů k rekonstrukci střech a podkroví. Většinou se jedná o poměrně časově i finančně náročnou rekonstrukci, která by měla být důkladně promyšlená, aby bylo dosaženo cíl


Využití dešťové vody

Využití dešťové vody

Také nemáte rádi dny, kdy z nebe padají dešťové kapky a Vy kvůli dešti nemůžete sedět na zahrádce před domem, nebo jít na procházku? Většina lidí nemá déšť v oblibě, nicméně i dešťová voda může být pro naši domácnost užitečná. V následujícím článku se pokusíme najít důvody, proč je dobré dešťové kap…

Využití polystyrenu ve stavebnictví: Nejen ekologická izolace

Využití polystyrenu ve stavebnictví: Nejen ekologická izolace

Pěnový polystyren, tzv. EPS, patří v rámci tepelně izolačních výrobků mezi nejekologičtější materiály. Vyplývá to ze zprávy BRE1, která se zabývala ekologickým dopadem stavebních materiálů a mezi nimi i izolací na životní prostředí. EPS v ní dosáhl nejvyššího možného ratingu A+. Pěnový polystyre…