Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Mobilní domy k trvalému bydlení

13. duben 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní byt nebo dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat roky, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Reklama

Mobilní domy: Využití

Nepředstavujte si ale žádné stísněné a nevzhledné maringotky nebo stísněné karavany. Mobilní domy neboli mobilheimy jsou úplně jinou kategorií v oblasti rychlého a levného bydlení. V České republice najdete mobilní domy pod značkou Marvel. Využít je můžete místo rekreačních chat nebo k přechodnému, mobilnímu i trvalému bydlení. Svoje uplatnění najdou také jako malé provozovny nebo kanceláře.

Kolébkou mobilních domů jsou USA a západní Evropa. Oproti karavanům jsou mobilheimy prostornější a jsou vybavené moderním nábytkem, který zajišťuje veškerý komfort, na nějž jsme zvyklí z klasických domů nebo bytů.

Jak vypadá mobilní dům?

Mobilní domy jsou v podstatě k nerozeznání od klasických chat, srubů nebo dřevěných domků. Mobilheimy jsou opatřeny ocelovým podvozkem s malými koly a odnímatelným závěsným zařízením, které snadno zapojíte za osobní automobil.

Protože mobilní domy nejsou pevně spojeny se zemí, nepotřebujete k jejich „postavení“ stavební povolení. Pokud se rozhodnete mobilní dům natrvalo umístit k zemi a napojit ho na inženýrské sítě, je nutné podat ohlášení o umístění příslušnému stavebnímu úřadu.

marvel

Výhody mobilních domů

  • Bydlení bez čekání (bydlíte ihned)
  • Nulová údržba
  • Pohodlné bydlení
  • Zařízení v ceně
  • Revitalizace
  • Cena od 89 000 Kč

Vybavení mobilního domu

Mobilní domy představují pohodlné bydlení. Kuchyně je vybavena kuchyňskou linkou, sporákem i lednicí. V obývací části najdete pohodlnou sedačku, jídelní kout a stěnu, kam uložíte třeba knihy. V ložnici najdete jedno nebo dvoulůžkovou postel a skříň, kde si pohodlně uložíte oblečení. V koupelně je dostatečně velký sprchový kout, splachovací WC a umyvadlo.

Pokud chcete mobilní domy využívat po celý rok, pořiďte si ty se zesílenou izolací a dvojitým zasklením.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Možnou alternativou ke klasickému bydlení v rodinném domě, bytě či v letní sezóně na chatě nebo chalupě může být mobilní dům. Mobilní domy sice u nás ještě zdaleka nemají takovou popularitu jako na západ od českých hranic, nicméně postupně zde obliba tohoto způsobu bydlení roste. Mobilní domy se daj…

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?


Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.


TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

Mobilní telefon spadá do desítky nejvýznamnějších vynálezů 20. století. Avšak moderní doba plná nových technologických inovací posunuje tento dnes již „malý“ zázrak zase kupředu. Všichni preferujeme rychlost a efektivitu, proto současné mobilní telefony již neslouží jen k přenosu hlasu. Jsou obohace…

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu N…