Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

16. říjen 2011 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu Nízkoenergetického, ale je to opravdu to správné řešení pro naši budoucnost?

Reklama

Co od našeho domu očekáváme

Každý z nás se rozhodne postavit si dům zejména proto, aby tak vytvořil bezpečné, příjemné a zdravé prostředí pro sebe a svoji rodinu. Stavba domu je závažné rozhodnutí na celý život, a proto je nutné si dobře promyslet, jaký dům je pro nás nejvhodnější. Většinou jsme ale také do jisté míry omezováni našimi finančními možnostmi, které budou mít velký vliv na to, pro jaký dům se nakonec rozhodneme. Zajisté by to ale mělo být místo, kde se budeme cítit dobře a budeme zde chtít vychovávat budoucí generace.

Co v praxi znamená: Nízkoenergetický dům

Nízkoenergetickým domem je myšlen dům, který je v porovnání s domem klasickým mnohem lépe odizolován. Potřeba tepla na vytápění je zde maximálně 50 kWh/m2 a rok. Nízkoenergetické domy mají velkou výhodu, neboť umožňují využití nejnovějších technologií. Jednou z těch energeticky nejúspornějších je vytápění pomocí vzduchotechniky. Tato metoda funguje tak, že čerstvý vzduch zahřátý na potřebnou teplotu se vhání do místností a naopak vzduch, který vydýcháme je odsáván, a postupně se vypouští z domu ven.

Nízkoenergetický dům nám nabízí mnohem zdravější prostředí, které je prosté nežádoucích bakterií a plísní. Pokud si tento dům necháte postavit, budete zároveň šetřit také životní prostředí, což je v dnešní době velmi důležité. Velkou výhodou je také to, že stavbu nízkoenergetických domů nabízí v dnešní době mnoho společností a budete si tak moci vybrat z mnoha možností a variant.

Z vlastní zkušenosti

Z vlastní zkušenosti vím, že se stavba nízkoenergetického domu vyplatí. Je sice pravda, že je nutná o něco vyšší počáteční investice na stavbu, ale tato investice se během 15-20 let vyrovná, neboť se ušetří na energiích. Nízkoenergetické domy navíc nabízejí zdravé a příjemné prostředí, které je důležité pro každou rodinu. Myslím si tak, že nízkoenergetický dům je domem budoucnosti a každý, kdo se rozhodne pro jeho stavbu, bude velmi spokojen.

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nízkoenergetické dřevostavby

Nízkoenergetické dřevostavby

Plánujete s Vaší partnerkou založit rodinu a rádi byste tak učinili již ve vlastním domě? Možností, jak může vypadat Vás rodinný dům snů je hned několik. Můžete si nechat postavit klasický zděný dům, nebo si koupit již postavený dům. Chcete-li si spl

TZ: Nízkoenergetické a pasivní bydlení: Co je pravda a co je mýtus?

TZ: Nízkoenergetické a pasivní bydlení: Co je pravda a co je mýtus?

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje, že až 60 % populace trpí tzv. syndromem nezdravých budov. Ten souvisí se špatnou kvalitou vnitřního ovzduší a projevuje se různými zdravotními problémy. „Lidé málokdy tuší, že za jejich obtíže může nevyhovující budova, ve které žijí nebo pracují. Přitom …


Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?

Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.


Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Mobilní domy jsou zajímavou alternativou ke klasickému bydlení

Možnou alternativou ke klasickému bydlení v rodinném domě, bytě či v letní sezóně na chatě nebo chalupě může být mobilní dům. Mobilní domy sice u nás ještě zdaleka nemají takovou popularitu jako na západ od českých hranic, nicméně postupně zde obliba tohoto způsobu bydlení roste. Mobilní domy se daj…

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Levné domy za milion: Bydlení za cenu bytu?

Láká vás bydlení na venkově? Máte vlastní pozemek a rozmýšlíte se, zda postavit dům? Chcete se vejít do rozpočtu, za který pořídíte levný panelákový byt? Jaké domy za cenu bytu je možné postavit?