Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výhody nízkoenergetických dřevostaveb

19. květen 2011 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Plánujete stavbu domu? Máte rádi dřevo a líbí se vám myšlenka bydlet v dřevěném domě? Jaké jsou výhody nízkoenergetických dřevostaveb? Může dřevěný dům vyhovět vašim požadavkům na kvalitní a pohodlné bydlení?

Reklama

Dřevo patří k tradičním stavebním materiálům. Jde o obnovitelný zdroj, který je šetrný k životnímu prostředí. To jsou sice pěkné ideály, nicméně pokud se rozhodneme bydlet v dřevostavbě, zajímají nás spíše praktické dopady, výhody a nevýhody.

Výhody dřevostaveb: Úspory a rychlost výstavby

Dřevostavby k nám pronikly ze zahraničí, kde představují až kolem 30 % z celkové výstavby. V České republice je zatím dřevostaveb méně, ale jejich počet pomalu narůstá. Dřevostavby jsou často koncipovány jako pasivní dům nebo nízkoenergetické domy, které mají mnohem menší potřebu tepla než klasické novostavby a svému majiteli tak šetří náklady na vytápění.

Energetická nenáročnost tak patří k jedné z mnoha výhod dřevostaveb. Další předností dřevěných domů je rychlost výstavby. Dřevostavby jsou totiž zpravidla dodávány jako montované domy. Vše si můžeme představit jako velkou dřevěnou stavebnici, jejíž jednotlivé prefabrikované díly jsou dopraveny na místo výstavby a zde sestaveny. Obecně lze říci, že výstavba dřevostavby trvá kolem 3 měsíců.

Moderní dřevostavby poskytují svým majitelům veškerý komfort, který od bydlení očekáváme. Samozřejmostí je tepelná pohoda, zdravé vnitřní prostředí, dostatečná tepelná izolace. Dřevo navíc krásně voní a je zdravotně nezávadné.

Dřevostavby: Riziko požáru a životnost

Snad každého v souvislosti s dřevostavbou napadne, že dřevo hoří. Hrozí u montovaného dřevěného domu vyšší riziko požáru? Moderní dřevostavby musí splňovat přísná kritéria a normy. Proto jsou dokonce odolnější než některé běžné (například ocelové) konstrukce.

Co se týká životnosti dřevostaveb, stačí si vzpomenout na malebné historické roubenky. U moderních dřevostaveb je pak životnost odhadována přibližně na 100 let.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.


Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Zateplování domu se stalo v současné době nezbytností: ceny tepla rok od roku rostou a nezateplenými zdmi domů uniká drahocenné teplo. Zateplení fasády s sebou nepřináší pouze úspory tepla, ale často také problémy s kondenzací vody a vlhkostí, zvláště pak u starších domů. Jak zateplit dům a vyhnout …


Zateplení oken - důležité body a výhody

Zateplení oken  - důležité body a výhody

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.

Indukční vaření: Princip a výhody

Indukční vaření: Princip a výhody

Pro vaření v domácí kuchyni se stále častěji využívají indukční desky. Indukční vaření přináší nejednu výhodu. Jaký je princip a hlavní přednosti indukčních desek?