Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zateplení oken - důležité body a výhody

23. duben 2011 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.

Reklama

Úpravy při zateplování oken

Při zateplování oken je potřeba provést hned několik základních úprav. V první řadě se jedná o úpravu samotné okenní konstrukce. V jejím případě se musíme zaměřit na obnovu nátěrů, provést nutné opravy konstrukce a také zajistit kvalitní fungování ovládacích prvků okna.

Teprve poté přichází na pořad dne otázka samotného zateplení oken. Pro tuto fázi se nyní používají izolační dvojskla, která nejen dobře izolují. Mají totiž za následek i výrazné snížení hlučnosti. Po zateplení oken bude bydlení mnohem lépe chráněno vůči vnějšímu hluku, i na frekventovaných místech, tedy zejména v rušných městských zástavbách, bude v interiéru jen minimálně slyšet zvuk z komunikace.

Zateplení oken těmito dvěma fázemi rozhodně nekončí. Velmi podstatnou složkou je také zabezpečení ventilace a výměny vzduchu, a to nejlépe větráním bez průvanu. Díky tomu místnosti v domě mohou mnohem lépe „dýchat“, což se projeví i na celkovém komfortu bydlení pro majitele a uživatele objektu.

Výhody zateplení oken

Zateplení oken přináší zásadní výhody. Tou možná nejdůležitější je úspora financí. Použitím termoizolačních skel dojde k výraznému snížení tepelných ztrát. Výrobci a firmy, které se zabývají rekonstrukcemi a zateplením oken, uvádějí, že díky dobře zateplenému oknu lze ušetřit až 60% nákladů spojených s topením.

Nespornou výhodou kvalitně zateplených oken je rovněž i to, že okna se díky lepším termoizolačním vlastnostem nebudou orosovat. Zabrání se totiž jejich prochládáním.

Jak již bylo naznačeno, tepelná izolace a zateplení oken přispěje i ke snížení hluku zvenčí, což zajišťuje právě přítomnost dvojskel. Zateplená okna mají dále také poměrně dlouhou životnost.

Poměr cena/úspora

Ve srovnání poměru ceny zateplení oken a následnou úsporou na financích, které je potřeba vynaložit na vytápění domu či bytu, je investice do rekonstrukce a zateplení oken velmi výhodným počinem. Podobně je tomu i v případě celkového zateplování domu.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení budov: Proč je důležité?

Zateplení domů se stalo současným trendem, který vyplývá nejen z požadavků Evropské unie, ale především ze zvyšujících se nákladů na vytápění. Proč je výhodné budovy zateplovat?

Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.


Jak silný polystyren na zateplení domu?

Jak silný polystyren na zateplení domu?

Zateplování domů je v současnosti velmi diskutovaným tématem. Zejména majitelé starších nemovitostí by měli vážně uvažovat nad tím, jak vylepšit izolaci fasády domu tak, aby se snížila její prostupnost a unikalo tak méně tepla. Investice do zateplení

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Vyvložkování komína: Proč je důležité a na kolik vás vyjde

Komín, který je součástí rodinného domu, je často příčinou neštěstí. Při jeho nesprávné údržbě a špatném technickém stavu totiž snadno může dojít k zahoření usazených zplodin. Často se také stává, že neprůchodný komín způsobí, že spaliny nevycházejí z domu, naopak se dostávají do interiéru. To se pa…


Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Jak vybírat křovinořez: Důležité rady pro zahrádkáře

Při sekání trávy se kromě klasických sekaček a zahradních traktorů používají také křovinořezy. Na trhu jich dnes existuje celá řada. Liší se nejen v ceně, ale také ve vzhledu a konstrukci, způsobu ovládání, kvalitě a výkonu motoru. Pokud chcete používat skutečně křovinořez, který bude za něco stát, …

Zateplení domů a izolace fasád se systémem Novabrik

Zateplení domů a izolace fasád se systémem Novabrik

Topná sezóna letos přišla dřív než obvykle a radiátory už pár dnů jedou na plné obrátky. Ceny energií (plyn, elektřina, uhlí…) nejsou zrovna nejnižší a lze očekávat jejich nárůst. Přemýšlíte, jak na vytápění ušetřit a ulehčit svému rodinnému rozpočtu? Elegantním řešením je zateplení fasády! Nejenže …