Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

2. srpen 2013 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 1

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.

Reklama

Výhody kovového nábytku

  • Velkou výhodou je jistě vzhled kovového nábytku. Dokonce by se dalo říci, že kov působí snad až luxusně, ovšem samozřejmě jen tehdy, je-li nábytek ve skutečně kvalitním provedení.
  • Předností kovu je samozřejmě i jeho dlouhá trvanlivost a vysoká odolnost. Kovové židle a stolky jsou mnohem stabilnější nežli například plast.
  • Pakliže si na zahradu pořídíte kovové prvky, pak se o ně nebudete muset prakticky vůbec starat. Je samozřejmě podstatné, jakým způsobem jsou kovové materiály ošetřeny vůči korozi a stárnutí. Měl by na nich být použit kvalitní lak, pokud je to možné.
  • Kovový nábytek je celkem univerzální, takže se dá bez problémů kombinovat i s jinými druhy nábytku, zejména se dřevem.

Nevýhody kovového nábytku

  • Zahradní nábytek z kovu je přeci jen dražší nežli levný plastový nebo zahradní nábytek. Cena může mnoho lidí odradit. Je ale dobré si uvědomit, že kovové židle a stolky vám na zahradě vydrží skutečně dlouho.
  • Velkou nevýhodou kovového nábytku je to, že v zimě chladí. V létě, pokud se do něj naopak opřou sluneční paprsky, se rychle zvedá jeho teplota, takže se o něj klidně můžete i lehce spálit. Proto je vhodné u kovových židliček využít sedáky.

Kovová zahradní lavička, křesla nebo stůl si jistě najdou mnoho příznivců. Kdo má dostatečně vytříbený vkus, ten jistě najde vhodné prvky na zahradu, které jsou vyrobeny právě z kovu. V obchodech je dnes k dostání mnoho kolekcí kovového zahradního nábytku.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jan

středa, 10. březen 2021
11:34

Já mám rád tento industriální styl a celkově kovové vybavení na zahradu / terasu, takže bych se tímto směrem rozhodně chtěl ubírat :-) Z internetového bazaru https://www.biginzerce.cz/ se mi poštěstilo sehnat naprosto parádní set nábytku, který si po večerech v dílně renovuji a věřím tomu, že to bude vypadat krásně.


Napsal: Jan [Odpovědět]


Čtěte také...

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Nejen v dílnách a skladech, ale i v domácnosti se nám mohou výborně hodit různé regály a police. Například v garáži, kde je potřeba uskladnit pneumatiky a další doplňky pro automobil, se dají ke stěnám nainstalovat kovové regály, do nichž se komfortně všechny tyto věci vejdou a díky tomu pak budeme …

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.


Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?

Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?


Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Zateplování domu se stalo v současné době nezbytností: ceny tepla rok od roku rostou a nezateplenými zdmi domů uniká drahocenné teplo. Zateplení fasády s sebou nepřináší pouze úspory tepla, ale často také problémy s kondenzací vody a vlhkostí, zvláště pak u starších domů. Jak zateplit dům a vyhnout …

Přehled izolačních materiálů: Vyberte ten správný

Přehled izolačních materiálů: Vyberte ten správný

Zateplování domů je stále v kurzu. Každoročně rostou ceny tepla a možná i vy jste na jaře zjistili, že vám značně ubylo uhlí ve sklepu nebo jste spálili mnohem víc plynu. Řešením je zateplení fasády vašeho domu. Jaký izolační materiál ale zvolit?