Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

11. květen 2012 - Rubrika: Domácnost - Komentáře: 1

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete úklid rychle a hravě.

Reklama

Stane se to občas každému z nás – prostě z různých důvodů nestíháme uklízet. Jenže pak se ohlásí neočekávaná návštěva a nám zbývají dvě možnosti – bleskový úklid nebo ostuda. Jestliže máte rádi trochu adrenalinu a nehodláte se jen tak lehce vzdát, zvolíte první možnost.

Kde s úklidem začít?

Během několika minut nestihnete rozhodně uklidit celý byt. Tuto ambici proto opusťte a soustřeďte se na místnost, do které návštěvu uvedete. Pravděpodobně to bude obývací pokoj. Zkontrolujte také stav WC a koupelny, kdyby je vaše návštěva chtěla využít. A důležitá je i chodba – je to první místnost, do které návštěva vstoupí.

Co oči nevidí…

Nejprve pokliďte rozházené věci. Abyste ušetřili čas, nezdržujte se jejich skládáním, rovnáním apod. V tomto případě platí staré dobré rčení, že co oči nevidí, to srdce nebolí. Slušná návštěva vám do skříní nepoleze.

Voda, hadr, vysavač

Připravte si vysavač, kbelík s horkou vodou a saponátem, hadr. Na viditelných místech utřete prach, ale nezdržujte se detaily. Přeluxujte viditelnou část koberce, lina nebo podlahy – na důkladné vytírání není čas.

Vydejte se do koupelny a na WC, přetřete záchodovou mísu a umyvadlo. Vyměňte ručníky, pokud to vyžadují. A máte skoro hotovo. Zatím vám vše mohlo zabrat kolem 25 minut.

5 minut na výzdobu

Aby byl dojem čistého a uklizeného bytu dokonalý, použijte interiérovou voňavku nebo alespoň nějaký jiný voňavý sprej. Ten rozprašte v chodbě. Na stole v obývacím pokoji zapalte svíčku, popřípadě pošlete děti na zahradu pro květinu, kterou naaranžujete do vázy.

A je to! Žádná návštěva nepozná, že ještě před chvílí připomínal váš byt chlívek. A když se bude nenechavá tchýně drát do kuchyně, kde leží tři dny nemyté nádobí? Klidně jí tam pusťte – nikdo přece není dokonalý a jistě i ona měla dny, kdy nestíhala.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

emickarych

úterý, 20. prosinec 2022
16:20

Také jsme před Velikonocemi museli velmi rychle začít uklízet neboť jsme se dozvěděli že by měla dojet i moje tchýně. No byla to velká honička. Během té doby můj manžel někam zmizel, já byla strašně naštvaná a on přivezl pro mě na uklidněnou buget bílých růží


Napsal: emickarych [Odpovědět]


Čtěte také...

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Sluneční hodiny byly v minulosti využívány jako hlavní prostředek k tomu, aby se lidé orientovali v čase. V dnešní době je samozřejmě jejich funkce zastíněna moderními prostředky. I přesto se ale objevují na mnoha stavbách, v parcích a zahradách.

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme


Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Začala letní sezona a mnozí z vás už mají nachytaný bazén ke koupání. Péče o něj však nekončí jeho napuštěním a zapojením filtrace, o vodu v bazénu je třeba se starat v průběhu celého léta.

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.


Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

V zimních měsících dělá snahová nadílka mnoha lidem radost, neboť mohou lyžovat, sáňkovat či stavět sněhuláky. Majitelům domů však sníh přidělává spíše starosti. Je totiž potřeba dbát o chodníky, které jsou před jejich domem. Pakliže by se majitel na úklid chodníku lidově řečeno vykašlal, mohlo by j…

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

V posledních letech se hodně hovoří o tom, že staré panelové domy jsou už v nevyhovujícím stavu a je třeba přistoupit k jejich modernizaci. Komplexní oprava, tady takzvaná revitalizace panelových domů, je sice poměrně nákladnou záležitostí, v konečné