Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

26. leden 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

V zimních měsících dělá snahová nadílka mnoha lidem radost, neboť mohou lyžovat, sáňkovat či stavět sněhuláky. Majitelům domů však sníh přidělává spíše starosti. Je totiž potřeba dbát o chodníky, které jsou před jejich domem. Pakliže by se majitel na úklid chodníku lidově řečeno vykašlal, mohlo by jej to přijít draho v momentě, kdy by kolemjdoucí na neupraveném povrchu chodníku uklouzl a zranil se.

Reklama

Posypová sůl

Pro úpravu chodníků a úklid sněhu existuje několik druhů posypu. Nejčastěji se využívá klasická posypová sůl, která se prodává v balení od 5 do 50 kilogramů. Kvalitní posypová sůl je účinná až do teplot kolem minus 15°C. používá se zejména pro uvolnění ušlapaného a uježděného sněhu, ledu či námrazy a má rychlý účinek.

Chemické rozmrazovače sněhu

Kromě posypové soli je možné využívat k úklidu sněhové nadílky také chemické rozmrazovače sněhu a ledu, které se prodávají v tekuté i tuhé formě. Chemický rozmrazovač nemá žádné vedlejší účinky, je tudíž poměrně šetrný k životnímu prostředí, není nebezpečný pro podrážky, povrchy cest ani pro zvířata, která přes cestu projdou. Je navíc mnohem účinnější nežli klasická sůl, neboť se dá použít i v extrémně nízkých teplotách, a to až do minus 50°C. Působí také až osmkrát rychleji nežli sůl.

Sněhové frézy

Majitelé domů, kteří nechtějí ponechat nic náhodě, by měli na sníh zareagovat ihned tak, že vezmou do ruky lopatu či frézu a sníh z cesty ihned po napadání odstraní. U menších cest si vystačíme s obyčejnou lopatou, pakliže se však musíme starat o větší úsek, pak se nám rozhodně budou hodit sněhové frézy. Odklízení sněhu pomocí sněhové frézy je daleko rychlejší a hlavně pohodlnější. V obchodech jsou k dostání motorové( benzínové) či elektrické frézy. Pro náročnější práce rozhodně doporučujeme spíše motorovou frézu, která je vhodnější také do vyšších nadmořských výšek. Pakliže se jedná o odstranění velkého množství sněhu, vyberme si dvoustupňovou frézu, která je vybavena ocelovým přihrnovacím šnekem.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Úklid sněhu: Kdy máme povinnost odklízet sníh?

Úklid sněhu: Kdy máme povinnost odklízet sníh?

Venku je bílo a stále sněží. Pohled na zasněžené stromy a domy je malebný, děti mají radost, že mají kde sáňkovat a klouzat se. Sníh a mráz s sebou nepřináší jen zimní radovánky, ale také nepříjemnosti spojené s uklízením sněhu.

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme


Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.


Profesionální úklid: Aby se váš panelák blyštěl čistotou

Profesionální úklid: Aby se váš panelák blyštěl čistotou

V dřívějších dobách bylo zvykem, že se na úklidu nebytových prostor v domě podíleli jednotliví vlastníci. Tyto časy jsou již naštěstí pryč a ke slovu přicházejí profesionální úklidové firmy, které si s úklidem poradí rychle, snadno a elegantně, bez neshod mezi nájemníky. Že jejich služby ocení k…

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

Letošní jaro nám dává zabrat. Teplých dnů jsme si zatím příliš neužili, takže většina z nás zatím na pravidelný jarní úklid v šatníku ani nepomyslela. Předpovědi na další měsíc vypadají příznivě, proto je ten nejvyšší čas vrhnout se na každoroční provětrání šatníku a zbavit se zbytečných kousků. Jak…