Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Úklid sněhu: Kdy máme povinnost odklízet sníh?

1. prosinec 2010 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Venku je bílo a stále sněží. Pohled na zasněžené stromy a domy je malebný, děti mají radost, že mají kde sáňkovat a klouzat se. Sníh a mráz s sebou nepřináší jen zimní radovánky, ale také nepříjemnosti spojené s uklízením sněhu.

Reklama

Brodit se v centimetrech sněhu nebo se klouzat po náledí není nic příjemného. Každou zimu slýcháme ve zprávách, že se někdo nepříjemně zranil na neodklizeném chodníku. Jak je to tedy s povinností odklízet sníh? Náleží majitelům domů nebo sníh musí odklidit obec?

Uklidit sníh musí vlastník chodníku

Zajistit schůdnost chodníku – tedy v zimě uklidit sníh – byla až do jara 2009 povinností vlastníků nemovitostí, u nichž se chodník nacházel. V současné době však tato povinnost náleží vlastníkům chodníků – tedy zpravidla obcím a městům.

Pokud tedy budete chtít na svého souseda zvonit, že jste před jeho domem uklouzli, raději si to rozmyslete – od minulého roku totiž již nemá povinnost sníh a náledí před svým domem uklízet.

Uklízet sníh nemusíte, ale můžete

Minulou zimu tak poprvé odklízení sněhu připadlo obcím. Ne všechny se s tímto novým úkolem však dokázali vypořádat a v ulicích byli k vidění i lidé, kteří se stejně jako v předchozích letech rozhodli uklidit sníh z chodníku svépomocí. Mnohdy je to totiž rychlejší a pohodlnější (pokud například potřebujete vyjet autem z garáže.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

V zimních měsících dělá snahová nadílka mnoha lidem radost, neboť mohou lyžovat, sáňkovat či stavět sněhuláky. Majitelům domů však sníh přidělává spíše starosti. Je totiž potřeba dbát o chodníky, které jsou před jejich domem. Pakliže by se majitel na úklid chodníku lidově řečeno vykašlal, mohlo by j…

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…


5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.


Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.

Profesionální úklid: Aby se váš panelák blyštěl čistotou

Profesionální úklid: Aby se váš panelák blyštěl čistotou

V dřívějších dobách bylo zvykem, že se na úklidu nebytových prostor v domě podíleli jednotliví vlastníci. Tyto časy jsou již naštěstí pryč a ke slovu přicházejí profesionální úklidové firmy, které si s úklidem poradí rychle, snadno a elegantně, bez neshod mezi nájemníky. Že jejich služby ocení k…