Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 tipů, jak na jarní úklid

22. březen 2016 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 2

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme vám několik tipů, které vám ji zjednoduší a urychlí.

Reklama

1. Vyhraďte si celý víkend

Na kompletní úklid většího bytu či rodinného domu vám určitě nestačí pár hodin. Je totiž třeba udělat spoustu práce, myslet i na nejmenší detaily. Ideální je, pokud si na velký jarní úklid vymezíte celý víkend. Budete mít pak nejen dostatek času, ale klidu.

2. Zapojte celou rodinu

Pokud se do jarního úklidu pustíte sami, bude vám trvat opravdu hodně dlouho a navíc vás bude stát spoustu námahy. Nebojte se proto do úklidu zapojit celou rodinu, a to včetně dětí. I malé děti mohou přispět k dílu. Například tím, že jim svěříte úklid jejich vlastních pokojíků. Vyluxovat, utřít podlahu a prach z nábytku dokáže i malý školák.

3. Na úklid si připravte vše potřebné

Jaký by to byl úklid, pokud byste po ruce neměli vše potřebné. Už při plánování si tak zkontrolujte, zda doma máte čistící přípravky, leštěnky na nábytek, čisté pytlíky do vysavače, dezinfekční prostředky. Důležité je myslet i na vaše čisté čalounění a koberce, které jsou často po zimě zanesené od bot a špinavého sněhu.

http://www.witt-international.cz/zdravotni-potreby

Zdroj: witt-international.cz/zdravotni-potreby

4. Jarní úklid zahrnuje i mytí oken

Jedním z hlavních bodů velkého jarního úklidu je mytí oken. Ta jsou po zimě zašpiněná od dešťových kapek, bláta a sněhu. Teprve s příchodem teplejšího počasí je možné se do jejich vyčištění pustit, aniž byste riskovali nachlazení.

Pro mytí oken vám postačí pár hadříků, mikroutěrka na vyleštění, čistící přípravek na okna, stěrka a houbička. Nezapomínejte ale na odstranění špíny ze spár jak u oken, tak u dveří, obkladů, či jiných škvír.

5. Nezapomeňte na venkovní úklid

Bydlíte-li v rodinném domě se zahradou, čeká vás během jarního úklid ještě mnohem více práce. Po zimě je totiž zapotřebí se pustit také do zahrady. Základní činností je odklizení nečistot z dlažby či vyčištění střešních okapů. Teprve pak se můžete pustit do obnovy trávníku a péči o rostliny, které na zahradě máte vysazené.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Radka

pátek, 5. duben 2019
13:06

Víkend na pořádný úklid nestačí. Já uklízím tak nějak průběžně, když mám chvilku a ještě mi chybí umýt okna a uklidit skříň. Do oken se mi vůbec nechce, tak se o víkendu asi vrhnu na skříň. Potřebuju přebrat oblečení a to, které už nenosíme, tak pošlu do second handu https://www.onlinesekac.cz/ , aby se nám doma jen neválelo.


Napsal: Radka [Odpovědět]

Laura bez tygra

pátek, 11. červen 2021
12:20

Mě čeká jarní úklid a ono už bude skoro léto. Ale vypadá to, že nás to dohoní. Hlavně potřebuji uklidit trochu v garáži a k tomu potřebuji manžel, který se k tomu moc nestaví. Teď jsme objednali na www.pneuok.cz nové pneumatiky, tak je potřeba více místa a skladového prostoru. A to v tom bordelu fakt nejde. :(


Napsal: Laura bez tygra [Odpovědět]


Čtěte také...

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

Letošní jaro nám dává zabrat. Teplých dnů jsme si zatím příliš neužili, takže většina z nás zatím na pravidelný jarní úklid v šatníku ani nepomyslela. Předpovědi na další měsíc vypadají příznivě, proto je ten nejvyšší čas vrhnout se na každoroční provětrání šatníku a zbavit se zbytečných kousků. Jak…

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.


TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži.

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.


Usnadněte si úklid domácnosti

Usnadněte si úklid domácnosti

Uklízení patří mezi značně neoblíbené činnosti, kterých se chce každý vyvarovat. Problém ale spočívá v tom, že to bohužel není možné. Otázkou pak zůstává, jakým způsobem se k úklidu domácnosti postavit, abyste se co nejméně nadřeli a aby po vás bylo

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

V zimních měsících dělá snahová nadílka mnoha lidem radost, neboť mohou lyžovat, sáňkovat či stavět sněhuláky. Majitelům domů však sníh přidělává spíše starosti. Je totiž potřeba dbát o chodníky, které jsou před jejich domem. Pakliže by se majitel na úklid chodníku lidově řečeno vykašlal, mohlo by j…