Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Usnadněte si úklid domácnosti

6. září 2015 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Uklízení patří mezi značně neoblíbené činnosti, kterých se chce každý vyvarovat. Problém ale spočívá v tom, že to bohužel není možné. Otázkou pak zůstává, jakým způsobem se k úklidu domácnosti postavit, abyste se co nejméně nadřeli a aby po vás bylo skutečně uklizeno. Nabízíme vám hned několik tipů, které vás mohou inspirovat k tomu, abyste zvolili mnohem efektivnější úklid, než je tomu doposud.

Reklama

Kvalitní mop jako základ

V první řadě je třeba začít výběrem kvalitního mopu, který vám váš dům vevnitř prosvětlí velmi rychle. Oblíbené jsou především mopy značky Leifheit, nicméně výborně vypadají i modely od společnosti Vileda. Většinou nabízejí velmi úsporný systém, při kterém si nebudete muset vůbec namočit ruce. Určitě vsaďte na kvalitu a kupte si mop dražší, který vydrží delší dobu a jsou na něj k sehnání náhradní hlavice.

Tlaková myčka exteriér pořeší

Výbornou volbou je v každém případě pořízení si tlakové myčky. Ta si ale své místo najde především v exteriéru, kde může dokonale pomoct vyčistit dlažbu a jiné součásti exteriéru. Máte-li u domku zahradu a větší dlážděné plochy, tlaková myčka se stoprocentně vyplatí. Stačí koupit klidně i některý z levnějších modelů, jelikož u těchto přístrojů nedochází až tak často k poruchám.

A parní čistič?

Chcete-li se úklidu vaší domácnosti věnovat bez využití jakýchkoli zbytečných chemických prostředků, vsaďte všechno na parní čistič. Jeho pořízení již dnes není nijak výrazně drahou záležitostí, nicméně vyplatí se vsadit na kvalitu a nekupovat ty nejlevnější modely, které se vyznačují minimálním zásobníkem na vodu a nekvalitní prací. Optimální volbou je parní čistič Kärcher, který je prodáván pod značkou zaručující kvalitu a dokáže nabídnout i vcelku nízkou cenu. K dostání je k němu i bohaté příslušenství, které vám pomůže ve vašem pravidelném i občasném úklidu vozu anebo jiných součástí domácnosti.

Autor: Radek

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Robotický vysavač iRobot vám usnadní úklid domácnosti

Robotický vysavač iRobot vám usnadní úklid domácnosti

Stěžuje si vaše manželka na neustálé uklízení? Nebaví vás každý týden luxovat či vytírat? Máme pro vás skvělý tip na vánoční dárek, který potěší nejen vaši ženu, ale rozhodně i vás samotné. Robotický vysavač uklidí za vás! Jedinou vaší starostí bude jeho spuštění. Řekněte sami, kdo by tento dárek ne…

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme


Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

V zimních měsících dělá snahová nadílka mnoha lidem radost, neboť mohou lyžovat, sáňkovat či stavět sněhuláky. Majitelům domů však sníh přidělává spíše starosti. Je totiž potřeba dbát o chodníky, které jsou před jejich domem. Pakliže by se majitel na úklid chodníku lidově řečeno vykašlal, mohlo by j…


Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.

Profesionální úklid: Aby se váš panelák blyštěl čistotou

Profesionální úklid: Aby se váš panelák blyštěl čistotou

V dřívějších dobách bylo zvykem, že se na úklidu nebytových prostor v domě podíleli jednotliví vlastníci. Tyto časy jsou již naštěstí pryč a ke slovu přicházejí profesionální úklidové firmy, které si s úklidem poradí rychle, snadno a elegantně, bez neshod mezi nájemníky. Že jejich služby ocení k…