Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

27. únor 2014 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži.

Reklama

Kromě toho však na něj působí i různé klimatické vlivy. Proto je vhodné věnovat balkónu nebo terase čas od času trochu péče. A jaro je pro tuto aktivitu ideálním obdobím. Přímo v prodejnách společnosti Hornbach vám kvalifikovaní odborníci poradí, jak na to, a na živých předváděcích akcích vás dokonce přímo provedou jednotlivými kroky úprav.

Krok za krokem s Hornbachem

S jarním obdobím přichází nejen čas sazeniček, ale také ta nejvhodnější doba, kdy se odhodlat k opravě balkónu – dát mu nový vzhled a zajistit jeho funkčnost, aby z něj například správně odtékala voda. „Zní to komplikovaně, ale opak je pravdou. Tuto, na první pohled složitou činnost, zvládne skutečně každý,“ ujišťuje Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Základem je začít odstraněním starých a poškozených dlaždic a očištěním zašpiněného podkladu. Důvodem pro výměnu dlaždic mohou být například trhliny nebo díry. Důležitým krokem je následné vytvoření mírného (2%) sklonu pomocí tzv. nivelační hmoty, abychom zajistili odtok vody z balkónu.

Krokem číslo tři je utěsnění, které má za úkol chránit hodnotnou stavební část před navlhnutím a poškozením mrazem. Po nanesení této vrstvy můžete za 24 hodin pokládat dlaždice.

Vyberte si podlahovou krytinu

Společnost Hornbach svým zákazníkům nabízí široký sortiment podlahových krytin vhodných pro balkóny a terasy. Na výběr máte z několika druhů terasové dlažby, která se vyznačuje snadnou údržbou a stálostí vůči povětrnostním vlivům. Zároveň je mrazuvzdorná a protiskluzová.

Jednou z variant je i dlažba se systémem Click, jejíž nespornou výhodou je zejména jednoduchá pokládka, která funguje díky „nástrčnému systému“. Nejsou tedy zapotřebí žádná lepidla ani spárovací malty. Další možností jsou potom například terasové desky. Samozřejmostí je přitom pestrost nabízených vzorů i materiálů.

„Věřím, že každý správný český kutil si s opravou balkónu nebo terasy hravě poradí. A pokud si přeci jen nebude v nějakém kroku jistý, může se přijít poradit do jedné z prodejen Hornbach,“ uzavírá Helena Ševčíková.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

Letošní jaro nám dává zabrat. Teplých dnů jsme si zatím příliš neužili, takže většina z nás zatím na pravidelný jarní úklid v šatníku ani nepomyslela. Předpovědi na další měsíc vypadají příznivě, proto je ten nejvyšší čas vrhnout se na každoroční provětrání šatníku a zbavit se zbytečných kousků. Jak…


TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…

TZ: I bez zahrady můžete mít vlastní zeleninu

TZ: I bez zahrady můžete mít vlastní zeleninu

Také jste si již několikrát posteskli nad tím, že není nad vlastní úrodu ze zahrádky a vy bydlíte v paneláku? Pokaždé, když ochutnáte zeleninu a ovoce přímo ze záhonu, říkáte si, že ta chuť je nenahraditelná? Ne každý má však možnost pěstovat si vlastní plody. Řešením pro ty, kteří bydlí na sídliští…


TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

TZ: Potravinové zahrady, web o zahradách jako obnovitelném zdroji 21. století

Web Potravinovezahrady.cz věnovaný permakultuře, zahradničení a budoucnosti průmyslové společnosti zahájil provoz v březnu 2011. Posláním stránek je šířit informace o významu potravinových zahrad a hlubším zájemcům o problematiku nabízet odborné kurzy.

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Mít doma bazén není už v dnešní době žádnou zvláštností či nedostupným luxusem. Kromě bazénů se však nabídka rozšířila také na venkovní vířivky. Takové zahradní koupeli by určitě nepohrdnul nikdo z nás…