Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 dobrých tipů na jarní úklid šatníku

23. březen 2015 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Stává se vám, že ráno vstanete, zamíříte k šatníku a zjistíte, že nemůžete najít nic vhodného na sebe? Přitom je vaše skříň plná k prasknutí…

Reklama

1. Schovejte teplé oblečení

Zaprvé, po zimě máte ve skříni plno teplých svetrů, triček s dlouhými rukávy, kalhot a dalšího oblečení, které vás v době mrazů hřálo. S přibývajícím sluníčkem je potřeba zimní věci schovat a vytáhnout trička, sukně, tříčtvrťáky a kraťasy. To vám rozhodně zajistí více místa ve skříni.

Buďto můžete zimní oblečení nasoukat do nepropustných vaků a umístit ho například pod postel, nebo ho jednoduše ve skříni vyměníte za letní oblečení, které jste v zimním období měli schované někde vzadu.

2. Revize šatníku

Místo toho, abyste pouze vyměnili zimní oblečení za letní, udělejte pořádnou revizi šatníku. Jen ta vám zajistí uvolnění místa pro nové kousky, které s příchodem léta nakoupíte.

Nejprve vše vyndejte a rozložte po pokoji. Tak získáte skvělý přehled o všech kusech, které ve svém šatníku máte. Dobrá rada k nezaplacení: vyřaďte všechno šatstvo, které už dva roky nenosíte. Nemá smysl si namlouvat, že přijde ještě do módy, nebo že do něj zhubnete. Sami moc dobře víte, že tomu tak není. Navíc uvidíte, jak skvělý pocit budete mít z protříděného šatníku, do kterého se vám bez problémů vejdou nové kousky.

3. Kam s vyřazeným šatstvem

Vyřazené oděvy můžete věnovat na dobročinné účely. Ve větších městech existují kontejnery, kam se dají oděvy odložit. Některá města organizují pravidelné sběry, někde je možné odnést vyřazené kousky do kostela, kde se pak postarají o jejich předání potřebným. Nejenže se takto zbavíte nepotřebného šatstva, navíc vás může hřát příjemný pocit, že jste udělali dobrý skutek.

Další možností je odnést oděvy do second handu. Nejenže si uvolníte místo v šatníku, navíc získáte pár kaček navíc na nákup nových kousků. Před tím, než ho tam zanesete, ovšem nezapomeňte všechno pořádně vyprat a vyžehlit.

4. Uspořádaný šatník: radost pohledět

Po vyřazení nepotřebného šatstva naskládejte čisté a vyžehlené oblečení přehledně do polic, nebo ho postupně naskládejte na ramínka. Uvidíte, že vás poté každý pohled do šatníku potěší a ranní oblékání bude mnohem snazší a radostnější.

Díky revizi máte ve skříni volný prostor pro nové letní šaty, kraťasy a svetříky. Doufejme, že již brzy přijdou na řadu.

5. Proberte botník a zbavte se zbytečností

Pokud máte dostatek sil, naložte obdobně se starými botami. Jaro je dobrou příležitostí, jak svůj byt provětrat. Stejně jako jste naložili se starým šatstvem a boty, projděte celý byt a vyhoďte zbytečnosti. Za celý rok se vám nashromáždilo spoustu drobností, na které se akorát tak práší a zabírají místo. Uvidíte, jakou radost budete mít ze závěrečného výsledku vašeho úklidu!

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 9x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lenka

úterý, 15. leden 2019
10:38

Nejlepší je vyhodit oblečení, které člověk už nenosí. Jinak se úklid ve skříni udělat nedá. Mně bylo oblečení líto, ale stejně bych ho už nenosila, jen se mi válelo ve skříni. Našla jsem https://www.onlinesekac.cz/ kde oblečení vykupují a pak ho prodávají dál, což je super, že se oblečení jen tak nevyhodí.


Napsal: Lenka [Odpovědět]


Čtěte také...

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.


TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

TZ: Jarní potěšení pro vás i váš balkon

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži.

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.


Usnadněte si úklid domácnosti

Usnadněte si úklid domácnosti

Uklízení patří mezi značně neoblíbené činnosti, kterých se chce každý vyvarovat. Problém ale spočívá v tom, že to bohužel není možné. Otázkou pak zůstává, jakým způsobem se k úklidu domácnosti postavit, abyste se co nejméně nadřeli a aby po vás bylo

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

Zimní úklid cesty a odstraňování sněhu

V zimních měsících dělá snahová nadílka mnoha lidem radost, neboť mohou lyžovat, sáňkovat či stavět sněhuláky. Majitelům domů však sníh přidělává spíše starosti. Je totiž potřeba dbát o chodníky, které jsou před jejich domem. Pakliže by se majitel na úklid chodníku lidově řečeno vykašlal, mohlo by j…