Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

15. červen 2014 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Začala letní sezona a mnozí z vás už mají nachytaný bazén ke koupání. Péče o něj však nekončí jeho napuštěním a zapojením filtrace, o vodu v bazénu je třeba se starat v průběhu celého léta. V opačném případě totiž velmi rychle ztratí čistotu a koupání pak nebude zrovna příjemnou záležitostí.

Reklama

Filtrace vody

Starost o bazén není nijak časově náročná, stačí vám k tomu pár minut denně. Prvním krokem, který udělejte, je zapojení filtrace. Pokud použijete pískovou filtraci, nemusíte se o filtr prakticky během celé sezony vůbec starat. Stačí jen kontrolovat, zda už není příliš zanesený. Pokud ano, pak stačí filtraci pročistit dle návodu, který vám jistě k zařízení přibalil výrobce.

Použití bazénové chemie

Během celého léta používejte také chemické přípravky. S jejich pomocí zamezíte snižování kvality vody. Bazénová chemie přispívá krom jiného také k udržování správného pH vody. Před tím, než ji použijete, je dobré si pH změřit. To provedete jednoduše pomocí kapkového testeru. pH vody v bazénu by se mělo pohybovat zhruba kolem hodnoty 7, 2.

Vodu pravidelně chlorujte

Pro čistotu vody je vhodné používat také chlorové tablety. Přítomnost chloru ve správném množství zamezuje tvorbě bakterií. Pro koupání je potřeba, aby byl obsah chloru ve vodě asi 0, 5mg na litr.

Jak se zbavit větších nečistot?

Zbavujte se také větších nečistot. Z vody je vytáhnete pomocí obyčejné síťky. Na usazeniny u dna a větší nečistoty lze použít také bazénový vysavač. Ten spolu s dalším příslušenstvím pořídíte u všech kvalitních výrobců a prodejců venkovních bazénů. Prodává je kupříkladu společnost Marimex.

Bazény Marimex dnes patří k tomu nejlepšímu, co lze na tuzemském trhu pořídit. Jde o vysoce technologicky propracované bazény, které mají dlouhou životnost. I tak je ale třeba se o ně, respektive o vodu v nich náležitě starat. A to minimálně tím způsobem, jaký jsem uvedl v tomto článku.

Nezapomeňte na osobní hygienu

Závěrem ještě dodám, že kvalitu vodu v bazénu ovlivňujete i vy sami. Před vstupem do vody se tak vždy opláchněte, abyste do ní zbytečně nezanášeli nečistoty a mastnotu.

Foto: marimex.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

Vybíráme bazén: vlastní rodinný bazén na zahradě

V posledních letech lidé stále častěji investují do vlastního koupání a pořizují si na zahrady rodinné bazény. Jak si ale ten správný bazén vybrat? Představa koupání v teplé vodě na vlastní zahradě je lákavá a každoročně si ji plní další tisíce českých rodin. Nabídka bazénů je velmi široká.…

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Na kolik vás vyjde nový bazén a příslušenství?

Venkovní bazény jsou velmi oblíbenými doplňky u mnoha rodinných domů. Mít na zahradě postavený bazén znamená, že už nemusíte pokaždé, když se chcete vykoupat nebo alespoň svlažit, běhat na plovárnu, k rybníku, řece nebo pod sprchu do koupelny. Na kolik vás ale vyjde pořízení nového bazénu a také nák…


Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

V posledních letech se hodně hovoří o tom, že staré panelové domy jsou už v nevyhovujícím stavu a je třeba přistoupit k jejich modernizaci. Komplexní oprava, tady takzvaná revitalizace panelových domů, je sice poměrně nákladnou záležitostí, v konečné


Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

Při posezení na zahrádce či na terase je v chladnějším období nutné se tepleji obléci, což může být značně nepohodlné. Ve večerních hodinách, kdy sice panuje stále hezké počasí, může být na tričko přeci jen již chladno. Problém se však dá vyřešit velmi jednoduše, a to tím, že si pořídíme moderní inf…

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénu: Jaké výhody přináší?

Zastřešení bazénů se v České republice pomalu, ale jistě stává běžným doplňkem každého venkovního bazénu. A není se co divit! Zastřešení bazénů přináší řadu výhod, které jistě ocení každý z vás. Podívejte se na ně spolu s námi!