Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

18. duben 2012 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!

Reklama

Na ocet nedejte dopustit

Zatím ho možná používáte jen na ochucení tlačenky s cibulí. Jenže ocet je také výborný čisticí prostředek! Skvěle zbaví nečistot vanu, umyvadlo i záchod, zanechá je krásně lesklé a čisté. Stačí trošku octa nakapat na zašpiněné místo nebo na houbičku, vydrhnout a opláchnout teplou vodou.

Nádobí umyjte sodou

Ocet je možné použít také na mytí nádobí. Stačí ho přidat do dřezu s horkou vodou. Kromě toho vám skvěle poslouží obyčejná soda, se kterou si vystačily naše (pra)babičky. Budete se divit, jak nečistoty pustí a vaše nádobí bude krásně čisté.

Žlučové mýdlo na skvrny

V každé domácnosti se občas musíme poprat s nechtěnými skvrnami na oblečení. Víte, jak se odstraňovaly v době, kdy nebyla žádná chemie? Stačilo obyčejné mýdlo, resp. mýdlové vločky rozpuštěné ve vodě. Na „zažrané“ skvrny pak použijte účinnější žlučové mýdlo.

Nejlepší aviváž je slunce

Také při nalévání aviváže do pračky kýcháte? Dráždí vás aromatická vůně v nose? Pak místo aviváže dejte prostor živlům. Vaše prádlo krásně provoní vzduch a slunce.

Voňavý domov

Různé vůně pro domácnost jsou oblíbené a reklamy nás vehementně upozorňují na to, že pokud náš domov nevoní, není vlastně dobrý a čistý. Jenže vůně do bytu dráždí naši sliznici, způsobují alergie a astma. Vyhněte se jim proto a použijte přírodní vůně. Skvělou službu vám prokáže svazek levandule, éterický olej nebo třeba pot pouri.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Nečekaná návštěva? Jak rychle uklidit?!

Čas od času se u vás doma zjeví nečekaná návštěva a vy přitom nemáte uklizeno. Jak rychle uklidit, aby si o vás nemysleli, že nepořádek v domácnosti máte pořád?

5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme


5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Pět tipů, jak ochránit svůj domov před zloději

Nemáte dosud neblahou zkušenost s tím, že by váš dům navštívili zloději? Pak možná máte vaši domácnost dobře zabezpečenou, nebo jste zkrátka doteď měli jen štěstí. Tomu je však nutné jít naproti. Přinášíme vám pět tipů, jak co nejlépe vyzrát na zloděje, aby nepoznali, že nejste právě doma a byt či d…


10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Máte pocit, že vaše bydlení si už žádá změnu a nemáte finance na nákladnou rekonstrukci? Rozhodně není důvod si zoufat. I bez větších investic si můžete předělat své bydlení tak, aby působilo luxusním dojmem.