Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

13. únor 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

V posledních letech se hodně hovoří o tom, že staré panelové domy jsou už v nevyhovujícím stavu a je třeba přistoupit k jejich modernizaci. Komplexní oprava, tady takzvaná revitalizace panelových domů, je sice poměrně nákladnou záležitostí, v konečném důsledku se nicméně vyplatí. Značně se totiž prodlouží životnost staveb. Pokud se i vy jako soukromí majitelé či členové bytového družstva chystáte na modernizaci panelového domu, jistě vás zajímá, co vše obnáší. Pojďme si tak nastínit alespoň základní kroky v rámci stavebních prací.

Reklama

Práce na vnějším opláštění

Na začátku revitalizace panelových domů se stavební firma, kterou si najmete, zabývá venkovním opláštěním objektu. Jeho modernizace je důležité zejména kvůli vylepšení izolačních vlastností zdí a střechy. Přínosem je pak snížená spotřeba energií při provozu domácností, neboť z objektu neuniká tak velké množství tepla.

Nejdůležitější činností je v tomto směru zateplování fasád, výměna oken a jejich izolace, dále pak také rekonstrukce a zateplení střechy. V případě panelových domů jsou obvyklé ploché střechy, u nichž se provádí především obnova asfaltových pásů, které slouží jako hydroizolační materiál.

Interiérové úpravy

Po skončení prací na vnějším plášti budovy přejde firma do vnitřku objektu. Zde se zaměřuje na opravu a modernizaci rozvodů vody, plynu, elektřiny a kanalizace. Dále se pak na základě domluvy může přistoupit také k revitalizaci bytových a společných prostor, díky čemuž dojde k dalšímu zvýšení komfortu bydlení.

Kvalitní práci odvede stavební firma Jumar

Na revitalizaci panelového domu a zateplení jeho fasády si pozvěte odborníky. Špičkové služby v této oblasti nabízí společnost Jumar Holding a.s. Jde o stavební firmu, která má s modernizacemi panelových domů letité zkušenosti. Více informací o ní najdete na webu jumar.cz.

Foto: jumar.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Únorové práce na zahradě

Únorové práce na zahradě

Zkušení zahrádkáři nenechávají ani v únoru svoje zahrádky napospas přírodě. I v tomto období, kdy venku ještě panují velmi nízké teploty a příroda zdánlivě spí, je potřeba na zahradě vykonat některé práce a také se připravit na příchod jara, který se neúprosně blíží. V klidu a teple domova si zahrád…

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.


Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Začala letní sezona a mnozí z vás už mají nachytaný bazén ke koupání. Péče o něj však nekončí jeho napuštěním a zapojením filtrace, o vodu v bazénu je třeba se starat v průběhu celého léta.

Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

Při posezení na zahrádce či na terase je v chladnějším období nutné se tepleji obléci, což může být značně nepohodlné. Ve večerních hodinách, kdy sice panuje stále hezké počasí, může být na tričko přeci jen již chladno. Problém se však dá vyřešit velmi jednoduše, a to tím, že si pořídíme moderní inf…


Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Bourací a vrtací kladiva. Nenahraditelní pomocníci profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů, stejně jako stavebních firem. V porovnání s příklepovými vrtačkami je práce s nimi výrazně jednodušší, zejména při vrtání do tvrdých stavebních materiálů.

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po