Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

12. únor 2015 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 2

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!

Reklama

Žaluzie představují v současné době téměř nezbytnost každé domácnosti a kanceláře. Na trhu se objevují jak žaluzie do plastových oken, tak žaluzie dřevěné. Vedle žaluzií si můžete vybrat také rolety, okenní sítě či markýzy. Vždy záleží na vašich preferencích.

Žaluzie do oken a dřevěné žaluzie

Žaluzie do oken jsou vyrobeny ze slitiny hliníku. Světlo můžete regulovat buď řetízkovým ovládáním s brzdovým mechanismem, nebo pomocí šestihranné tyčky s provázkem. Tyto žaluzie velmi účinně chrání interiér před nežádoucími paprsky a vytvářejí příjemné klima ve vnitřních prostorách. Na výběr máte ze široké škály barev.

Dřevěné žaluzie jsou určeny těm nejnáročnějším zákazníkům. Jsou považovány za luxusní doplněk společenských prostor, kanceláří a bytů. Dřevěné žaluzie jsou vyráběny z nejkvalitnějšího dřeva, povrch je opatřen vrstvou laku s UV filtrem, který zvyšuje odolnost žaluzií proti vlhkosti a oděru.

Rolety: Předokenní a venkovní

Další možnost, jak si dopřát soukromí a ochránit se před sluncem, představují předokenní rolety. Ty jsou nejen účinným stínícím prvkem, ale také izolačním a bezpečnostním. Snižují hlučnost, zvyšují soukromí, v létě chrání před sluncem a v zimě zabraňují nežádoucímu úniku tepla. Navíc snižují riziko vloupání do domu.

V nabídce prodejců se objevují také průhledné předokenní rolety, či venkovní rolety, které chrání vnitřní místnosti proti hluku a prachu.

Markýzy

Pro zastínění větších ploch, jakými jsou např. terasy, balkóny, výlohy, zimní zahrady, či pergoly, jsou vhodné markýzy. Jsou dodávány v několika technických provedeních (kazetové, výsuvné, svislé, samostatně stojící) a mohou být ovládány buď motorovým pohonem, mechanicky klikou nebo automaticky dálkovým ovladačem.

Pokud vás trápí hmyz, můžete si pořídit i sítě proti hmyzu.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Petr

středa, 4. leden 2017
12:39

Předokenní žaluzie jsou velmi praktické. Sám je mám na baráku již 5 let a neměnil bych je za nic. Vitřní žaluzie nedokáží tak kvalitně stínit a v létě odrážet světlo, jako právě venkovní. http://www.louver.cz/exteriery/venkovni-zaluzie/


Napsal: Petr [Odpovědět]

Marie

středa, 5. červenec 2023
21:36

My jsme si nejdřív pořídili venkovní rolety na okna, ale štvalo mě, jak je doma pořád tma, když jsou zatažený, tak jsme si ještě letos koupili vnitřní žaluzie do oken z https://www.spravaoken.cz/zaluzie-na-miru/ , takže si můžeme jen zatáhnout, aby sem nebylo z venku vidět, ale přitom světlo sem aspoň trochu jde :-) .


Napsal: Marie [Odpovědět]


Čtěte také...

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Za poslední novinku mezi stínícími prvky do domácnosti, které mají zamezit pronikání světla a slunečních paprsků do interiéru domu, lze označit takzvané integrované žaluzie. Ty mají oproti klasickým interiérovým i venkovním žaluziím několik nezanedbatelných výhod, které z nich při pořízení dělají vs…

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!


Stavba nízkoenergetického domu: IV. Vnitřní technické vybavení

Stavba nízkoenergetického domu: IV. Vnitřní technické vybavení

Poslední díl seriálu o stavbě domu bude zaměřen na technické srdce každého nízkoenergetického domu, konkrétně na systém nuceného větrání se zpětným ziskem tepla a dále na teplené čerpadlo, které se stará o vytápění.

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Aby vaše zahrada před domem byla ve večerních a nočních hodinách působivě osvícena a přitom jste zbytečně nespotřebovávali velké množství elektrické energie, je možné využít solární lampy. Jedná se o zajímavé doplňky na zahradu, které do určité míry mohou nahradit klasické osvětlení. Ale nedokáží zá…


Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Mít doma bazén není už v dnešní době žádnou zvláštností či nedostupným luxusem. Kromě bazénů se však nabídka rozšířila také na venkovní vířivky. Takové zahradní koupeli by určitě nepohrdnul nikdo z nás…

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…