Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Podlahy: Jaké možnosti existují?

25. červenec 2010 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, kterou podlahovou krytinu zvolit? Redakce Maxibydleni pro vás přichystala základní přehled možností nabízených na trhu a v následujících týdnech vám přinese články shrnující výhody a nevýhody jednotlivých podlahových krytin.

Reklama

Plovoucí podlahy

Mezi nejoblíbenější podlahové krytiny patří v současné době tzv. plovoucí podlahy . Specifikum plovoucích podlah spočívá v jejich pokládání. Buď se jednotlivé lamely spojují do sebe na principu pero-drážka (zámkový způsob), nebo se lepí v drážkách.

Na trhu se objevují dva základní druhy: laminátové a dřevěné plovoucí podlahy.

Výhoda plovoucích podlah spočívá v možnosti je rychle rozebrat a opětovně složit. V případě, že se budete v budoucnu stěhovat, si můžete podlahu odvézt s sebou. Další výhodu představuje jejich zdravotní nezávadnost, snadná údržba a přijatelná cena

Parkety: masivní dřevěné podlahy

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety , jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Pokládají se do nejrůznějších vzorů. Těmi nejznámějšími jsou stromeček a řetěz.

Mezi jejich velké přednosti patří především dlouhá životnost, vynikající tepelná a zvuková izolace a antistatičnost. Dřevěná podlaha lze několikrát obnovit odborným přebroušením, což jistě mnozí z vás ocení.

Na druhou stranu masivní dřevěné podlahy patří mezi finančně nejnákladnější podlahové krytiny a zároveň vyžadují náročnější údržbu. Masivní dřevěné podlahy jsou navíc citlivé na velké teplotní výkyvy a vlhkost. Z tohoto důvodu se tento typ podlahových krytin příliš nehodí do komerčně užívaných prostor.

Podlahové krytiny z PVC: linoleum

Podlahové krytiny z PVC, často označované jako linoleum nebo zkráceně lino, patří mezi nejlevnější podlahové krytiny vůbec. Jejich životnost je cca 20-30 let. Při správném ošetřování je možné docílit životnosti až 50 let.

Největší výhodou linolea je jeho vysoká odolnost vůči mechanickému poškození a snadná údržba. Z tohoto důvodu se lina hodí především do kuchyní. Často se využívají v komerčních prostorách, obchodech, nemocnicích a restauracích.

Můžete si vybrat z velkého množství dekorů. Linolea často napodobují dřevěné podlahy, dlažbu, kámen a další tradiční podlahové krytiny. Výběr je tedy opravdu široký.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 5x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po


Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…

Existují nějaké tabulky nebo vzorečky pro výpočet tloušťky izolace?

Obecně platí, že uvažovat o tloušťce izolace menší než 10 cm je až na malé výjimky naprosto nezodpovědné a neekonomické. S výhledem na příštích deset až patnáct let se jeví jako optimální izolace 15–20 cm. Vzorečky jsou v ČSN 73 0540-4:2005 (Tepelná ochrana budov – Část 4: Výpočtové metody).


Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.

Plovoucí podlahy: dřevo nebo laminát?

Plovoucí podlahy: dřevo nebo laminát?

Díky rychlosti pokládky, snadné údržbě, vysoké odolnosti, přijatelné ceně a pěknému vzhledu, patří plovoucí podlahy k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Mezi kterými druhy může zákazník vybírat? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody plovoucích podlah?