Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

26. duben 2016 - Rubrika: Domácnost - Komentáře: 4

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též pojištění majetku.

Všechny tyto druhy pojistek jsou velmi důležité. Jakmile se stane nějaká nehoda, nebo vás „navštíví“ zloději, a vy nebudete mít uzavřenou pojistku, přijdete o majetek a tím pádem i peníze.

Rozdíly mezi pojistkami

Určitě je dobré vědět, jaký je mezi uvedenými druhy pojistek rozdíl. Pojištění nemovitosti, které patří k nejdůležitějším a rozhodně by ho měl uzavřít každý majitel, vás opravňuje žádat po své pojišťovně škodu v případě, že dojde k nějakému poškození na vašem domě. Může se například jednat o požár, povodeň atd.

Druhým druhem je pojištění domácnosti. Na první dojem by se mohlo zdát, že jde o tutéž záležitost jako v případě pojištění nemovitosti. To je ale omyl. Zde si totiž nepojišťujete pouze samotnou nemovitost, ale i veškeré vnitřní vybavení, které k ní náleží a v době pojistné události v domě bylo. Případná náhrada škody se tak týká například elektroniky a nábytku.

Jde tedy o mnohem komplexnější pojištění, které vaši domácnost daleko lépe ochrání, respektive v případě nehody a škod nepřijdete k žádné finanční újmě.

Požár domu
Požár domu

Kromě dvou výše uvedených druhů si můžete zvlášť sjednat také pojištění majetku. V tomto případě někdy dokonce není vyžadováno ani jeho ohodnocení. Na pojišťovně stačí uvést, jakou rozlohu má vaše domácnost. Podle ní se pak vypočítá výše pojistného.

Spočítejte si pojištění domácnosti předem

Před tím, než uzavřete pojištění domácnosti, je dobré mít jasný přehled o tom, kolik peněz za něj zaplatíte. K tomu vám dobře poslouží kalkulačka pojištění domácnosti. Stačí v ní zadat základní kritéria a během pár vteřin zjistíte, jak nákladná pojistka bude. V každém případě si troufnu říci, že se vám vyplatí. Je lepší dát pár stovek korun měsíčně a mít jistotu, než pak přijít o všechen majetek, který v domácnosti máte.

-jan-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Petr

pátek, 31. květen 2019
08:35

Náš s přítelkyní společný nový byt jsme si zařizovali úplně od podlahy, stálo nás to spoustu peněz, a tak jsme se rozhodli si náš majetek pojistit. Kamarádka přítelkyně byla a stále je po několik let spokojená se službamihttps://www.insiacare.cz/ . Takže jsme se rozhodli svěřit se jim do péče a rozhodně nemáme čeho litovat :-) Za velice slušné peníze máme pojištěné vše, co se dalo pojistit ;)


Napsal: Petr [Odpovědět]

Ivulínek

pondělí, 11. leden 2021
21:27

Díky moc za super článek o pojištění. My jsme si náš domeček pojišťovali docela nedávno a teď se rozhodujeme nad nějakým kvalitním cestovním pojištěním, i když víme, že se teď cestovat nedá - v budoucnosti se nám to rozhodně hodit bude :-) Zatím nás docela dost zaujalo pojištění od -https://www.ervpojistovna.cz/cs/celorocni-cestovni-pojisteni


Napsal: Ivulínek [Odpovědět]

Jarka

čtvrtek, 22. duben 2021
21:12

Já jsem se rozhodla pojistit si domácnost mého nového rodinného domku, který jsem si pořídila nedaleko hranic Prahy, protože věřím, že bych mohla litovat, kdybych pojištěná nebyla ;) Navíc mi kamarádka poslala odkaz na článek nejlepší pojištění domácnosti v roce 2021, takže nebylo těžké vybrat ideální variantu za příjemnou cenovku. Rozhodně mohu doporučit.


Napsal: Jarka [Odpovědět]

Gréta

neděle, 18. prosinec 2022
14:10

No hlavně bychom se měli nějak pojistit a jenom o tom neteoretizovat. Stejně jako bychom neměli jenom mluvit o investicích ale reálně něco kupovat. Já třeba využívám na investicehttps://www.mycoiner.cz směnárnu kryptoměn a nemohu si ten způsob hromadění majetku vynachválit. Vážně je to super.


Napsal: Gréta [Odpovědět]


Čtěte také...

Pojištění domácnosti se vyplatí: Pokryje náklade spojené s nenadálou událostí

Pojištění domácnosti se vyplatí: Pokryje náklade spojené s nenadálou událostí

S běžným provozem domácnosti je spojena celá řada rizik. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že stačí, aby prasklo vodovodní potrubí, či přišla vichřice a napáchané škody se nám pak budou horko těžko sčítat. Přitom stačí sjednat pojištění domácnosti, které je v současné době finančně dostupné pro každého, …

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, kterou podlahovou krytinu zvolit? Redakce Maxibydleni pro vás přichystala základní přehled možností nabízených na trhu a v následujících týdnech vám přinese články shrnující výhody a nevýhody jednotlivých podlahových krytin.


Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…


FOTO: Máte rádi patchwork?

FOTO: Máte rádi patchwork?

Textilní bytové doplňky dokážou proměnit a prozářit každý byt. Jestliže toužíte po změně interiéru, ale nemáte finance na nový nábytek, pořiďte si deku, prostírání nebo polštářek šitý netradičním způsobem.

Máte nový kotel: víme na koho se obrátit

Máte nový kotel: víme na koho se obrátit

Nacházíte se právě v období rekonstrukce, respektive modernizace svého rodinného domu? Ve fázi navrhování a vymýšlení nejrůznějších částí domácnosti, do které samozřejmě patří i vytápění? Potom neváhejte a využijte služeb společnosti vstavby.cz, která se řadí mezi odborníky na plyn, topení a řadu da…