Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pojištění domácnosti se vyplatí: Pokryje náklade spojené s nenadálou událostí

11. listopad 2010 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 1

S běžným provozem domácnosti je spojena celá řada rizik. Mnohdy si ani neuvědomujeme, že stačí, aby prasklo vodovodní potrubí, či přišla vichřice a napáchané škody se nám pak budou horko těžko sčítat. Přitom stačí sjednat pojištění domácnosti, které je v současné době finančně dostupné pro každého, a jež v případě potřeby pokryje náklady spojené s opravou.

Reklama

Zajímá vás, na co konkrétně se pojištění domácnosti vztahuje? Zpravidla se týká dvou skupin rizik, a to rizika krádeže a loupeže věcí v pojištěné domácnosti a dále rizika živelné zkázy. Pokud vás tedy postihnou záplavy, požár, vytopí vás soused nebo přijde např. zemětřesení či výbuch plynu, díky pojištění domácnosti můžete razantně snížit finanční náklady, které v důsledku těchto škod vzniknou.

Důležité je dát si pozor, které věci máte pojištěny. Pojištění se totiž vztahuje pouze na škody způsobené na věcech, jež jsou součástí bytu, a které jsou uvedeny v pojistných podmínkách. Při uzavírání smlouvy tedy dbejte na konkrétní podmínky. Každá pojišťovna má v základním pojištění zahrnuta odlišná rizika a má stanoveny jiné limity plnění.

Základní pojištění

Pro sjednání základního pojištění domácnosti není nutná prohlídka bytu pojišťovacím poradcem, ani není třeba dokládat nákup jednotlivého vybavení. Základní pojištění je určeno pro standardně vybavené domácnosti a pojistná plnění pro jednotlivé soubory věcí je vždy omezeno tzv. limity pojistného plnění. Jednoduše řečeno, sjednává se pojištění domácnosti jako celku.

Nadstandardní pojištění

Obsahuje-li pojištěná domácnost věci vysoké hodnoty, je možné sjednat nadstandardní pojištění či doplňková pojištění nabízená k pojištění základnímu. Nutno podotknout, že v případě nadstandardního pojištění jsou již nutné odhady.

Sjednat pojištění zvládne dnes každý

Sjednat pojištění domácnosti není v současné době vůbec žádný problém. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších produktů, který nabízí téměř všechny pojišťovny působící na českém trhu. Některé dokonce nabízí možnost sjednat pojištění on-line. Pro to, abyste ochránili svůj majetek, tedy nemusíte nikam chodit, stačí sednout za počítač a během několika minut vše zařídíte. Pokud zvolíte správné pojištění domácnosti, nemusíte se obávat vysokých finančních ztrát, které v důsledku napáchaných škod vzniknou. A to jistě ocení každý.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Petr

pátek, 31. květen 2019
08:35

Náš s přítelkyní společný nový byt jsme si zařizovali úplně od podlahy, stálo nás to spoustu peněz, a tak jsme se rozhodli si náš majetek pojistit. Kamarádka přítelkyně byla a stále je po několik let spokojená se službami
https://www.insiacare.cz/ . Takže jsme se rozhodli svěřit se jim do péče a rozhodně nemáme čeho litovat :-) Za velice slušné peníze máme pojištěné vše, co se dalo pojistit ;)


Napsal: Petr [Odpovědět]


Čtěte také...

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Dlouhodobě se hovoří o tom, že investice do nemovitostí je zlatý důl, který vám v budoucnosti zajistí slušný přísun peněz. Takzvaně na stáří. Avšak zavázat se hypotékou pouze na nemovitost k pronájmu má i svá úskalí. Na vhodnou investici totiž musíte


Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Ne vždy se vyplatí kupovat levné vybavení do domácnosti. Často je to totiž na úkor kvality. Raději investovat více peněz a mít jistotu, že vám daný produkt vydrží a nebudete jej muset brzy opravovat, měnit a pořizovat nový. Přesně tuto zásadu uplatně

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Pasivní a nízkoenergetický dům: Vyplatí se?

Stavíte dům nebo plánujete jeho koupi? Zvažujete, zda investovat do nízkoenergetického nebo pasivního domu, který slibuje úsporu energií? Kolik energie spotřebuje pasivní dům? Kde na jeho výstavbu získat dotace?


Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Prakticky každý rodinný dům má střešní okna. U starších domů tato okna mohou být již v dezolátním stavu a je potřeba je vyměnit. Výměny střešních oken se rozhodně není třeba obávat, finanční nároky nejsou zas až tak veliké a navíc se dá díky novým oknům ušetřit spoustu peněz.

Usnadněte si úklid domácnosti

Usnadněte si úklid domácnosti

Uklízení patří mezi značně neoblíbené činnosti, kterých se chce každý vyvarovat. Problém ale spočívá v tom, že to bohužel není možné. Otázkou pak zůstává, jakým způsobem se k úklidu domácnosti postavit, abyste se co nejméně nadřeli a aby po vás bylo