Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

24. únor 2014 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 1

Dlouhodobě se hovoří o tom, že investice do nemovitostí je zlatý důl, který vám v budoucnosti zajistí slušný přísun peněz. Takzvaně na stáří. Avšak zavázat se hypotékou pouze na nemovitost k pronájmu má i svá úskalí. Na vhodnou investici totiž musíte mít „čuch“.

Představa toho, že podzim života prožijete jako svobodný rentiér je určitě lákavá. Než se ale rozhodnete koupit byt za účelem pronájmu, je třeba mít na paměti některé důležitosti.

Důležité je důkladné naplánování investice

Vhodnou investici musíte dobře naplánovat a promyslet. Vaše budoucí výdělky může ohrozit pokles cen nemovitostí, výše inflace, či pokles příjmů a snížení hustoty obyvatelstva v dané lokalitě. Poradci tedy radí si před nákupem nemovitosti prostudovat terén. Zjistit si ceny nemovitostí a nájmů v okolí. Vytipovat si lokalitu, kde se dá očekávat zvýšený zájem o bydlení. Zaměřit se na místa s vysokou fluktuací studentů a mladých lidí. Koupě se vyplatí zejména ve chvíli, kdy se dá očekávat nárůst inflace.

Pravidlo, kterým se řiďte

Vhodné je rovněž řídit se starým zlatým pravidlem. Koupit byt, zvýšit cenu jeho rekonstrukcí, dlouhodobě ho pronajímat a následně výhodně prodat.

Výhodnější je do koupi nemovitosti investovat v okamžiku, kdy máte k dispozici větší sumu peněz. Náklady se vám vrátí v kratším časovém horizontu. Pokud však i nadále toužíte investovat, můžete si na byt vzít hypotéku. Banky nabízejí dokonce speciální hypotéky určené těmto účelům. V tomto případě se ale musíte smířit s tím, že se vám náklady začnou vracet až po splacení hypotéky. Veškeré příjmy z pronájmu totiž jdou na umoření hypotéky. Především si dopředu promyslete, jaký budete moci nastavit nájem. Je totiž velice drahé půjčit si na byt, kde je splátka hypotéky mnohem vyšší než nájemné.

Využijte finančního poradce

Pokud se v nabídkách bank nevyznáte a stále tápete, zda se vám hypotéka vyplatí, není vůbec od věci využít služeb finančních poradců. Ti vám ušijí finanční strategii na míru a umožní předejít možným komplikacím.

Komerční sdělení kupclanek.cz

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

labuznik1

neděle, 24. únor 2019
20:58

Já sám jsem si nedávno sjednal hypotéku přes http://www.burinka.cz/hypouver/ na byt, který pronajímám a musím říct, že se to úplně nevyplatí. Pokud k tomu však přistupujete jako k investici, tak si myslím, že je to ta nejlepší volba a to i v případě, že část splátky doplácíte ze svého.


Napsal: labuznik1 [Odpovědět]


Čtěte také...

Co je to americká hypotéka?

Co je to americká hypotéka?

Při snaze získat finanční prostředky v bance nebo u některé z nebankovních společností můžete narazit na nabídku takzvané americké hypotéky. Co si ale pod tímto pojmem představit, to ví stále poměrně málo lidí. Pro ty z vás, kteří se chystají uzavřít dlouhodobější úvěr, tak budou následující informa…

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Plánujete si pořídit vlastní bydlení a přemýšlíte nad tím, jak získat potřebný finanční obnos? V případě, že je vaše odpověď kladná, měli byste zvážit možnost zažádat o hypoteční úvěr. Jak ale zjistit, který pro vás bude nejvýhodnější?


TZ: 10 kroků, jak úspěšně prodat nemovitost

TZ: 10 kroků, jak úspěšně prodat nemovitost

V zájmu každého prodávajícího je prodat nemovitost bez velkých potíží, co možná nejdříve a hlavně za co nejlepší cenu. K úspěšnému prodeji vede poměrně dlouhá cesta.

Jak výhodně prodat nemovitost? Základem je zjištění tržní ceny

Jak výhodně prodat nemovitost? Základem je zjištění tržní ceny

Chystáte prodat rodinný dům, byt nebo pozemek? Před tím, než si najdete kupce, je zapotřebí udělat jeden zásadní krok – zjistit si tržní cenu nemovitosti.


Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. V poslední době ale také roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky.

Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Stavební pouzdra se vyplatí kupovat od značkových výrobců

Ne vždy se vyplatí kupovat levné vybavení do domácnosti. Často je to totiž na úkor kvality. Raději investovat více peněz a mít jistotu, že vám daný produkt vydrží a nebudete jej muset brzy opravovat, měnit a pořizovat nový. Přesně tuto zásadu uplatně