Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

14. červenec 2011 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

Prakticky každý rodinný dům má střešní okna. U starších domů tato okna mohou být již v dezolátním stavu a je potřeba je vyměnit. Výměny střešních oken se rozhodně není třeba obávat, finanční nároky nejsou zas až tak veliké a navíc se dá díky novým oknům ušetřit spoustu peněz.

Reklama

Snížíme tepelné ztráty

Výměna střešních oken je nutná v případě, že přes stará okna uniká z domu více tepla, než je zdrávo. Výměna střešních oken přitom zabere v optimálních případech jen několik desítek minut. Poté již do domu nebude přes okna proudit chladný vzduch a naopak nebudou tak velké tepelné ztráty. Moderní střešní okna zamezí úniku tepla a v létě naopak chrání Vaši domácnost před přílišným přehříváním místností. V kombinaci s roletami či žaluziemi tak můžeme dosáhnout mnohem většího komfortu pro bydlení.

Při výměně oken lze zvětšit okenní prostory

Při výměně střešních oken také můžeme půdní prostory značně prosvětlit. Využijeme totiž této výměny k tomu, že zvětšíme okenní prostor. Do místností tak bude pronikat více světla. Může to mít i pěkný estetický dopad, neboť ze střešních oken bude krásnější výhled na okolí.

Nová okna vydrží spoustu let

Obecně se dá říci, že špatně zateplenými okny dochází k tepelným ztrátám v řádu desítek procent. Naše výdaje za topení jsou pak výrazně vyšší. To je hlavní důvod, proč přistoupit právě k výměně oken, zejména střešních, neboť teplo stoupá vzhůru a přes střešní okna si nejvíce razí cestu pryč z domu. Přestože tedy pocítíme v první fázi výměny střešních oken velké výdaje, musíme si uvědomit, že díky výměně střešních oken během několika málo měsíců můžeme ušetřit stovky korun za vytápění domu. Nová střešní okna ( ať už dřevěná či plastová) mají obvykle stanovenu životnost minimálně patnáct let, za tuto dobu se investice do nových střešních oken díky úspoře energií mnohonásobně vrátí.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak na stínění střešních oken?

Jak na stínění střešních oken?

Střešní okna jsou specifická v tom, že je u nich náročnější způsob realizace. Kromě samotné konstrukce je ale složitější také instalace stínících prvků.

Výměna okenního parapetu

Výměna okenního parapetu

Jedněmi z míst v bytě, které jsou sice poměrně nenápadné, avšak bývají často zatěžována různými věcmi a tudíž u nich dochází k postupnému poškození, jsou okenní parapety. Na parapety, která jsou součástí okenního prostoru, si mnoho majitelů domácností pokládá květníky, truhlíky a další předměty.


Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Stavíte dům a přemýšlíte o tom, jakou zvolíte střešní krytinu? Pak je důležité vzít v potaz několik aspektů při výběru, zdaleka ne každá střešní krytina bude pro Váš dům vhodná. Záleží nejen na tvaru střechy, ale také například na prostředí, v němž dům stojí.

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po


Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Příští rok bude možné využít dotací z programu „Nová zelená úsporám“

V minulých dnech mohli majitelé rodinných domů zaznamenat, že ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pokračování programu Zelená úsporám. Jde o projekt, který nese název Nová zelená úsporám.