Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Příští rok bude možné využít dotací z programu „Nová zelená úsporám“

16. prosinec 2012 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

V minulých dnech mohli majitelé rodinných domů zaznamenat, že ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pokračování programu Zelená úsporám. Jde o projekt, který nese název Nová zelená úsporám.

Reklama

Program Nová zelená úsporám je určen všem majitelům nemovitostí, kteří hodlají investovat do přestavby domu s cílem snížit energetickou náročnost objektu. Využít jej budou moci nejen majitelé rodinných a bytových domů, ale také veřejných budov, jako jsou školy a další. Projekt je určen i pro výstavby pasivních domů.

Tři hladiny dotací

Dotace v rámci projektu mají za cíl motivovat majitele, aby přistoupili k rekonstrukci stávajících objektů a přispěli tak ke snížení energetické náročnosti. Stanoveny přitom byly tři hladiny. V první se jedná o podporu ve výši 25% procent nákladů, a to v případě, že dojde ke snížení spotřeby tepla na vytápění minimálně o padesát procent. Druhá hladina stanovuje, že bude uznána dotace ve výši 35% z nákladů v momentě, kdy dojde ke snížení energetické náročnosti na vytápění o 50% a více, v případě třetí hladiny pak bude podpora 50% uznatelných nákladů, pakliže spotřeba tepla na vytápění objektu bude snížena o 60% a více.

Přihlášky o dotace nejspíše od srpna 2013

V současné době se jedná o době, kdy bude tento program uveden do praxe. Ministerstvo životního prostředí čeká na prováděcí vyhlášku. Počítá se přitom s tím, že by žádosti o dotace mohly být podávány od srpna 2013, pro veřejné budovy pak bude počáteční termín v roce 2014. Žádosti se budou podávat u krajských pracovišť Státního fondu životního prostředí, bude však možné využít také elektronických formulářů.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Dotace Zelená úsporám přerušeny!

Dotace Zelená úsporám přerušeny!

Dotační program Zelená úsporám, z něhož mohly domácnosti čerpat peníze na zateplení domů nebo obnovitelné zdroje, byl přerušen. Poslední žádost mohli lidé podat v pátek 29. října. Proč program skončil? A kdy se zase rozběhne?

Dotace Zelená úsporám: Jaké jsou nové podmínky?

Dotace Zelená úsporám: Jaké jsou nové podmínky?

Byl váš účet za vytápění letos vyšší než obvykle? Je sice pravda, že letošní zima byla tuhá a dlouhá, ale vše na ni svést nelze. Možná je na čase zapřemýšlet nad výměnou oken nebo zateplením fasády domu. Jaro a léto jsou vhodnou dobou pro realizaci těchto stavebních úprav, na které lze navíc získat …


Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Máte pocit, že vaše bydlení si už žádá změnu a nemáte finance na nákladnou rekonstrukci? Rozhodně není důvod si zoufat. I bez větších investic si můžete předělat své bydlení tak, aby působilo luxusním dojmem.

Stropní podhledy: 10 důvodů, proč je využít

Stropní podhledy: 10 důvodů, proč je využít

Výrazným estetickým doplňkem, který zároveň slouží také jako praktická součást interiéru domácnosti, jsou stropní podhledy. Jejich pomocí se dají vyrovnávat křivé stropy, slouží ale také k lepší tepelné izolaci a mají i dekorativní smysl. Nejvíce se vyrábějí z plastových materiálů (PVC), mohou však …


Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Prakticky každý rodinný dům má střešní okna. U starších domů tato okna mohou být již v dezolátním stavu a je potřeba je vyměnit. Výměny střešních oken se rozhodně není třeba obávat, finanční nároky nejsou zas až tak veliké a navíc se dá díky novým oknům ušetřit spoustu peněz.

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po