Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

23. září 2016 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 1

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné počasí. Taková opakovaná péče ovšem bývá náročná nejenom na čas a navíc stojí nemalé peníze. To je jeden ze zásadních důvodů, proč vyměnit garážová vrata za nová...

Právě finanční úspora je důležité kritérium výměny garážových vrat. Nejde jenom o vynaložené prostředky, které věnujete na opravu těch stávajících, ale rovněž o to, že stará garážová vrata mnohdy netěsní tak dobře, jak by bylo potřeba, takže v chladnější části roku je v garáži zima. Pokud je spojená s domem, studený vzduch snadno pronikne i do jeho dalších částí. Tím vznikají další náklady na teplo. Nedostatečně zajištěná garážová vrata představují také určité bezpečnostní riziko, lépe řečeno překážku, s níž si poradí každý zloděj. 

Dopřejte si pohodlí

Výměna garážových vrat má ještě další nezpochybnitelné důvody. Těžká garážová vrata a jejich problematické otevírání mnohdy způsobí, že raději parkujeme na chodníku. Obzvlášť po dlouhém dni mimo domov se nikomu nechce z auta vystoupit, otevřít, zajistit jednotlivá křídla, znovu do auta nastoupit, zajet do garáže a jít za sebou zavřít. A teď si představte celý proces v obráceném pořadí, který musíte absolvovat v ranním spěchu. Taková procedura navíc není příjemná ani v dešti nebo sněhu. Otevírání starých garážových vrat je rovněž dost namáhavé a je třeba na ně vynaložit určitou sílu, což může být například pro ženy nebo seniory problém.

Bezproblémová výměna

V minulosti bývala výměna garážových vrat tak trochu noční můrou všech stavebníků. Neobešla se totiž bez sekání, zničené omítky a minimálně několika dnů stavebních prací. To už dnes neplatí.

Na trhu existují takzvaná sekční garážová vrata. Ta se zcela přizpůsobí vaší stávající garáži. Inovativní způsob montáže totiž využívá původní zárubně. Díky tomu se vyhnete zásahu do okolního zdiva a celá výměna se zkrátí na pouhých pár hodin. Jestliže potřebujete vrata, která splňují také funkci dveří, ideálním řešením jsou posuvná garážová vrata. Ta rovněž vyžadují minimální stavební přípravu. Pokud máte malou garáž a hodila by se vám vrata, která šetří místo, sáhněte po rolovacích garážových vratech, jež zajíždějí do boxu nad stavebním otvorem.

Co by nemělo chybět

Veskrze praktické je umožnění pohonu garážových vrat na dálkové ovládání. V již zmíněné zimě nebo v dešti tak můžete rovnou vjet, případně vyjet do či z garáže. Zvažte také možnost prosklení bezpečnostním sklem, které umožňuje průnik přirozeného světla a tím i bezpečnější pohyb po garáži. Garážová vrata se dnes dodávají v různých modifikacích, výrobci je přizpůsobují budoucím majitelům doslova na míru. Lze je proto například sjednotit s vchodovými dveřmi, barevně přizpůsobit omítce domu a podobně.

Více na www.lomax.cz.

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Valounek

středa, 10. únor 2021
17:11

Doporučuju při vybírání vrat počítat s tím, že občas budete v garáži dělat něco, co vyžaduje částečné vyjetí auta, zvlášť pokud máte širší garáž. Myslím teď třeba výměnu pneumatik a tak podobně. Setkal jsem se už s tím, že lidi si vybrali super vrata, co se otevírali na dálku, měli stoprocentní zabezpečení, ale pak zjistili, že mezi autem a vratama jim zbývá na každý straně deset centimetrů. Na zaparkování v pohodě, ale při pokud děláte něco na autě, tak je to peklo.


Napsal: Valounek [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?


Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Bezpečná garážová vrata: zabezpečený rádiový přenos pro otvírání vrat

Obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení zajišťuje bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a ovladačem. Produkt byl vyvinut ve spolupráci s kryptology z univerzity v Bochumi a využívá stejných kódovacích postupů jako internetové bankovnictví.


Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Výměna starých střešních oken za nová se vyplatí

Prakticky každý rodinný dům má střešní okna. U starších domů tato okna mohou být již v dezolátním stavu a je potřeba je vyměnit. Výměny střešních oken se rozhodně není třeba obávat, finanční nároky nejsou zas až tak veliké a navíc se dá díky novým oknům ušetřit spoustu peněz.

Příští rok bude možné využít dotací z programu „Nová zelená úsporám“

V minulých dnech mohli majitelé rodinných domů zaznamenat, že ministerstvo životního prostředí vyhlásilo pokračování programu Zelená úsporám. Jde o projekt, který nese název Nová zelená úsporám.