Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

20. leden 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.

Reklama

Před tím, než se rozhodnete pořídit si garážová vrata, měli byste si odpovědět na tři základní otázky. Je vaše garáž součástí domu, nebo stojí samostatně? Bude garáž využívána i k jiným účelům? Jak velké rozměry garáž má?

Modely garážových vrat

Při výběru garážových vrat byste měli dbát na architektonické řešení, použitý materiál a technickou stránku. Jednoduše řečeno, v praxi jde o to, jakým způsobem se budou garážová vrata otevírat.

Mezi nejoblíbenější modely patří sekční garážová vrata s výsuvem ke stropu. Zabírají minimální prostor a navíc mají dobré izolační vlastnosti. Pokud nemáte dostatek prostoru nad vraty, můžete si pořídit sekční garážová vrata s výsuvem do boku. Jsou elegantní, ale o něco dražší.

Pořídit si můžete také garážová vrata rolovací. S ohledem na jejich nižší izolační schopnosti, se doporučují spíše do samostatných garáží. Stejně tak výklopná garážová vrata. Ta se navíc doporučují spíše do prostornějších garáží, neboť zabírají více místa.

Výměny se nebojte

Určitě vás zajímá způsob, jak probíhá samotná instalace. Výměna garážových vrat je nejsnadnější u sekčních typů, neboť zde není zapotřebí provádět složité stavební úpravy. V případě dalších variant už přeci jen počítejte s náročnějšími úkony. Pak je dobré si je nechat nainstalovat spíše odborníky.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Bezpečná garážová vrata: zabezpečený rádiový přenos pro otvírání vrat

Obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení zajišťuje bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a ovladačem. Produkt byl vyvinut ve spolupráci s kryptology z univerzity v Bochumi a využívá stejných kódovacích postupů jako internetové bankovnictví.

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?


Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po


Druhy komínových systémů a jejich výhody

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…