Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

14. únor 2015 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 2

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?

Reklama

Garážová vrata jsou dnes k dostání v různých provedeních. Před tím, než se do nákupu garážových vrat pustíte, měli byste si odpovědět na několik základních otázek:

  • jak velká je vaše garáž, resp. jak velká garážová vrata potřebujete;
  • jaký materiál vrat preferujete;
  • jaké provedení garážových vrat potřebujete (sekční, roletová, křídlová…);
  • k jakým účelům budete garáž využívat;
  • je garáž součástí domu nebo stojí samostatně?

Druhy garážových vrat

Sekční garážová vrata

K často využívaným modelům patří sekční garážová vrata, která se vysouvají ke stropu. Jde o praktické provedené, protože tato vrata zabírají minimální prostor a mají dobré izolační vlastnosti, což oceníte především v zimě.

Sekční garážová vrata se dají pořídit i s variantou odsouvání do strany. To oceníte v případě, že do garáže potřebujete vstupovat často – nemusíte totiž otevírat celý prostor, ale odkryjete jen takovou část garážových vrat, abyste pohodlně prošli.

Křídlová garážová vrata

Křídlová garážová vrata působí elegantně. Jsou praktická, protože můžete otevřít pouze jejich část. Dodávají se zateplená, takže mají dobré tepelně-izolační vlastnosti.

Roletová garážová vrata

Roletová garážová vrata potřebují minimální prostor pro umístění navíjecího boxu. Ušetří vám proto místo. Horší je to s jejich izolačními vlastnostmi, zejména ve srovnání se sekčními variantami.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Daniel

čtvrtek, 17. říjen 2019
21:13

Výběr kvalitních vrat je velmi důležitý. Máme jednokřídlá vrata, na která jsme si zabudovali pohon na vrata z https://www.pohonnavrata.cz a je to paráda. Dřív jsme museli vrata ručně otevírat, ale takhle si je jednoduše ovladačem otevřeme a zaparkujeme.


Napsal: Daniel [Odpovědět]

Marta

čtvrtek, 23. listopad 2023
08:59

S tímto tvrzením o vratech musím teda naprosto souhlasit. To je tak trefné že si tam ti naši chlapi chodí jenom hrát. Jo tak to ten můj, ten si tam raději vezme staré disky na auto a jde si je umývat než aby šel se mnou na procházku.


Napsal: Marta [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.


Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po

Bezpečná garážová vrata: zabezpečený rádiový přenos pro otvírání vrat

Obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení zajišťuje bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a ovladačem. Produkt byl vyvinut ve spolupráci s kryptology z univerzity v Bochumi a využívá stejných kódovacích postupů jako internetové bankovnictví.


Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Porovnání spotřeby LCD a LED televize

Při nákupu nového televizoru je dobré si všímat toho, jakou mají jednotlivé produkty spotřebu. Je značný rozdíl v tom, když si pořídíte starší či novější typ televize, odlišnost ve spotřebě totiž může činit až několik desítek procent.