Druhy komínových systémů a jejich výhody
9. březen 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článekPotřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.
ReklamaPokud plánujete nákup nového komínového systému, neboť jste při revizi komínu zjistili jeho zásadní nedostatky, zcela určitě byste si měli dát na výběru záležet. Kvalitní komínový systém vám pomůže snížit náklady za topení a samozřejmě ovlivňuje samotný proces topení. V tomto případě opravdu platí, že na této věci se nevyplatí šetřit. Jedná se o dlouhodobou a výhodnou investici. A jaké komínové systémy jsou nyní na trhu k dispozici?
Komínový systém Keramo
Mezi nejběžnější komínové systémy patří komínový systém Keramo, který je určen pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem spalin. Základem komína je univerzální plášť tvořený tvárnicemi. Vnitřní část je pak tvořena kvalitní tepelnou izolací IP a zároveň je opatřena výřezy, díky kterým snadno přilne k plášti komína.
Odtah spalin zajišťuje komínová vložka, jež je vysoce odolná vůči spalinám. Navíc se vyznačuje velmi nízkou nasákovostí a vyhovuje nejvyššímu teplotnímu zatížení A1N1. Na komínový systém Keramo je poskytována záruka 30 let.
Komínový nástavec Renovo
Komínový nástavec slouží k zlepšení tahu komínu, snížení zanášení těla sazemi a současně zlepšuje kvalitu nadstřešní části starších komínů. Dá se používat jen pro určité druhy komínových těles, záleží na rozměrech daného komínu.
Hlavní výhodou komínového nástavce je jeho rychlá montáž. Při průměrné výšce komínového nástavce 1,5 m osazení a montáž trvá přibližně dvě hodiny. Pokud chcete ještě zvýšit tahové vlastnosti komínu a zároveň komín esteticky vylepšit, doporučuje se komínová stříška.
Nerezový komínový systém
Nerezový komínový systém Nerezo je určen pro sanaci stávajících komínů, pro realizaci kouřovodů a připojení mezi komínem a spotřebičem. Předností nerezu je jeho nehořlavost a těsnost. Jedná se o velmi kvalitní systém. Vybrat si můžete z jednovrstvého, či třívrstvého stavebnicového systému.
Autor: Martina Nováková
[Nahoru ↑]
ReklamaHodnocení
Vložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!