Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Druhy komínových systémů a jejich výhody

9. březen 2015 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.

Reklama

Pokud plánujete nákup nového komínového systému, neboť jste při revizi komínu zjistili jeho zásadní nedostatky, zcela určitě byste si měli dát na výběru záležet. Kvalitní komínový systém vám pomůže snížit náklady za topení a samozřejmě ovlivňuje samotný proces topení. V tomto případě opravdu platí, že na této věci se nevyplatí šetřit. Jedná se o dlouhodobou a výhodnou investici. A jaké komínové systémy jsou nyní na trhu k dispozici?

Komínový systém Keramo

Mezi nejběžnější komínové systémy patří komínový systém Keramo, který je určen pro odvod spalin od spotřebičů s přirozeným tahem spalin. Základem komína je univerzální plášť tvořený tvárnicemi. Vnitřní část je pak tvořena kvalitní tepelnou izolací IP a zároveň je opatřena výřezy, díky kterým snadno přilne k plášti komína.

Odtah spalin zajišťuje komínová vložka, jež je vysoce odolná vůči spalinám. Navíc se vyznačuje velmi nízkou nasákovostí a vyhovuje nejvyššímu teplotnímu zatížení A1N1. Na komínový systém Keramo je poskytována záruka 30 let.

Komínový nástavec Renovo

Komínový nástavec slouží k zlepšení tahu komínu, snížení zanášení těla sazemi a současně zlepšuje kvalitu nadstřešní části starších komínů. Dá se používat jen pro určité druhy komínových těles, záleží na rozměrech daného komínu.

Hlavní výhodou komínového nástavce je jeho rychlá montáž. Při průměrné výšce komínového nástavce 1,5 m osazení a montáž trvá přibližně dvě hodiny. Pokud chcete ještě zvýšit tahové vlastnosti komínu a zároveň komín esteticky vylepšit, doporučuje se komínová stříška.

Nerezový komínový systém

Nerezový komínový systém Nerezo je určen pro sanaci stávajících komínů, pro realizaci kouřovodů a připojení mezi komínem a spotřebičem. Předností nerezu je jeho nehořlavost a těsnost. Jedná se o velmi kvalitní systém. Vybrat si můžete z jednovrstvého, či třívrstvého stavebnicového systému.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově nár…

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.


TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

Budete stavět a chcete si pořídit krásná malá krbová kamna? Nenechte si zkazit dojem jednou tak vysokou rourou kouřovodu pro napojení do komína. Za problémem hyzdícím interiér stojí dva základní problémy. Za potíží může být základ komína, tzv. pata.

Mikroorganismy na fasádách a na zateplovacím systému

Mikroorganismy na fasádách a na zateplovacím systému

Vlastníci nemovitostí se mohou po několika letech setkat s výskytem řas, mechů a mikroorganismů na fasádách objektu. Nejedná se o vadu fasády či zateplovacího systému. Příčinou jsou vnější vlivy, konkrétně kvalita ovzduší a špatná údržba finálního povrchu (omítky). Společnost IZOLTECHNIK CZECH v rám…


Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Stavíte dům a přemýšlíte o tom, jakou zvolíte střešní krytinu? Pak je důležité vzít v potaz několik aspektů při výběru, zdaleka ne každá střešní krytina bude pro Váš dům vhodná. Záleží nejen na tvaru střechy, ale také například na prostředí, v němž dům stojí.

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.