Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

23. říjen 2012 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 2

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově náročné.

Reklama

Suchá sauna

Při výběru domácí sauny máme možnost vybírat z několika variant. První variantou je takzvaná suchá sauna. Zde dochází k ohřátí místnosti pomocí pece, kde jsou umístěné kameny. Během pobytu s sauně tak člověk není v příliš vlhkém prostředí. Součástí moderní suché sauny by měla být lehce ovladatelná řídící jednotka, podlahový rošt. Důležité je, aby nemohlo během pobytu v sauně dojít ke kontaktu s pecí.

Parní sauna

Další variantou je klasická parní sauna. Tento typ sauny je stále nejvyužívanější, setkáme se s ním ve většině wellness center, ale i v mnoha domácnostech. Typickým znakem při provozu této sauny je vysoká vlhkost vzduchu, která může dosahovat až 100%. Oproti suché sauně je zde zapotřebí k saunování dosáhnout nižších teplot, zhruba jen kolem 45 stupňů Celsia.

Infrasauna

Poslední, nejmodernější variantou, je infrasauna. Ta využívá při provozu infračervených paprsků, které jsou pro zabezpečení tepla v sauně velmi efektivním zdrojem. Infrasauny jsou mnohem intenzivnější nežli dva předchozí typy. Jejich velkou předností je také snadná instalace, není zapotřebí používat žádného složitého nářadí, při montáži si v klidu vystačíte třeba s ručním nářadím.

Okolí domácí sauny

Při realizaci domácí sauny je dobré také vyřešit okolní prostor v místnosti. Obklady a dlažby by měly být dostatečně odolné vůči vlhkosti a neměla by jim vadit přítomnost vody. Použít lze například stylovou travertinovou dlažbu, kterou lze pořídit na webu travert.sk. Hornina travertin má vynikající vlastnosti, je odolná vůči poškození a dá se provést v protiskluzové podobě, což je pro právě pro okolí sauny a prostoru koupelny velmi důležité.

Foto: bazenovysvet.sk

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dominik

neděle, 12. květen 2013
19:58

Více info k druhům saun jsem našel na http://bydletespokojene.cz/703/domaci-sauny/ :-). Inspiroval bych se tam, jsou tam dobré tipy.


Napsal: Dominik [Odpovědět]

Milan

středa, 21. srpen 2019
19:03

My máme taky domácí saunu. Našli jsme tu ideální na https://www.dyntar.cz/ , kde mají různé luxusní sauny, takže se nám jich líbilo několik, ale nakonec jsme si vybrali takovou, která je pro nás perfektní.


Napsal: Milan [Odpovědět]


Čtěte také...

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. V poslední době ale také roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky.


Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

V posledních letech se na pultech mnoha obchodů můžeme setkat s nabídkou silikonového nádobí. Výrobci přitom tvrdí, že se jedná o naprosto skvělé produkty, které mají budoucnost a s jejichž pořízením by hospodyňky neměly váhat. Je tomu ale skutečně tak, nebo se jedná pouze o reklamní trik? Silikono…

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

V průmyslné a řemeslné výrobě se často řeší problém, kdy je potřeba určitý materiál obrousit tak, aby byl jeho povrch co nejhladší. Své o tom ví například truhláři, kteří pracují se dřevem. Proto je třeba si pořídit brusky, které dokáží tuto záležitost velmi rychle a efektivně vyřešit.


Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Stavíte dům a přemýšlíte o tom, jakou zvolíte střešní krytinu? Pak je důležité vzít v potaz několik aspektů při výběru, zdaleka ne každá střešní krytina bude pro Váš dům vhodná. Záleží nejen na tvaru střechy, ale také například na prostředí, v němž dům stojí.

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…