Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

1. březen 2012 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. Nejčastěji se v souvislosti s bydlením jedná o nákup nové nemovitosti ( bytu, rodinného domu), rekonstrukci stávajícího bydlení, nákup družstevního bytu a další. Při sjednávání hypotéky musí člověk brát ohled na výši úvěru, zástavu ( od 70% do 100%), výši pravidelných měsíčních splátek a celkovou dobu, po kterou bude úvěr splácet. V neposlední řadě je pak důležitým kritériem výše úrokových sazeb, případně pak také doba fixace úroků.

Reklama

Definice Americké hypotéky

V poslední době roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky. Tato hypotéka je do značné míry shodná s klasickým hypotečním úvěrem. Velký rozdíl ovšem spočívá v tom, že není účelová, to znamená, že žadatel nemusí nezbytně dokládat účel, na který budou finanční prostředky využity. Libovolně tak může s penězi nakládat, může si koupit nový byt, zrekonstruovat stávající bydlení, nebo finanční prostředky využít třeba na nákup nového nábytku do domácnosti. Zástava je v podobě nemovitosti, která klientovi patří.

Rozdíl mezi Americkou hypotékou a klasickým úvěrem

Ptáte se, jaký vlastně spočívá rozdíl mezi Americkou hypotékou a klasickými spotřebitelskými úvěry a půjčkami? Odpověď je v tomto případě jednoznačná - klient získá finanční hotovost s výhodnější úrokovou sazbou, a to zejména díky tomu, že za úvěr ručí svojí nemovitostí.

Obecné podmínky pro získání Americké hypotéky

Na Americkou hypotéku dosáhne každá fyzická osoba, která má české občanství, nebo má v ČR trvalý pobyt. Musí být také ve věku alespoň 18 let, horní věková hranice bývá zpravidla kolem 70 let. Pro Americkou hypotéku lze také uplatnit spolužadatelství, jeden ze spolužadatelů přitom musí mít nemovitost na území naší republiky.

Výše částky, kterou si lze půjčit a také délku splácení a úroky mají nastaveny banky a nebankovní společnosti individuálně. Můžeme se setkat i s Americkou hypotékou, která má splatnost 3 roky, maximální doba splatnosti bývá kolem 20 let.

Při žádostech o Americkou hypotéku je potřeba mít doklady totožnosti, dále pak doklad o vlastnictví nemovitosti a doložit je potřeba i pravidelné příjmy.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Co je to americká hypotéka?

Co je to americká hypotéka?

Při snaze získat finanční prostředky v bance nebo u některé z nebankovních společností můžete narazit na nabídku takzvané americké hypotéky. Co si ale pod tímto pojmem představit, to ví stále poměrně málo lidí. Pro ty z vás, kteří se chystají uzavřít dlouhodobější úvěr, tak budou následující informa…

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

V kuchyni působí velmi pěkně, mají nezaměnitelný vzhled a svým majitelům nabízejí mnoho užitečných funkcí. O čem je řeč? No přeci o amerických chladničkách.


Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově nár…

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Plánujete si pořídit vlastní bydlení a přemýšlíte nad tím, jak získat potřebný finanční obnos? V případě, že je vaše odpověď kladná, měli byste zvážit možnost zažádat o hypoteční úvěr. Jak ale zjistit, který pro vás bude nejvýhodnější?


Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Dlouhodobě se hovoří o tom, že investice do nemovitostí je zlatý důl, který vám v budoucnosti zajistí slušný přísun peněz. Takzvaně na stáří. Avšak zavázat se hypotékou pouze na nemovitost k pronájmu má i svá úskalí. Na vhodnou investici totiž musíte

Domácí vinotéka: 4 rady pro její správný výběr

Domácí vinotéka: 4 rady pro její správný výběr

Domácí vinotéky jsou hitem posledních let. Milovníci vína si konečně dávají záležet na správném skladování jejich oblíbeného moku. Dříve si většina z nás vystačila s klasickou chladničkou, spíží nebo jiným místem, kam víno jednoduše uskladnila. Jenže málokde jsou natolik ideální podmínky pro to, aby…