Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

4. duben 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

V kuchyni působí velmi pěkně, mají nezaměnitelný vzhled a svým majitelům nabízejí mnoho užitečných funkcí. O čem je řeč? No přeci o amerických chladničkách.

Reklama

Americké chladničky jsme dříve znali spíše jen ze zámořských televizních filmů a seriálů. Dnes však tyto specifické ledničky nacházejí uplatnění v naších domácnostech. Jejich obliba rok od roku roste, což do jisté míry souvisí také s tím, že se snižuje jejich pořizovací cena.

Pro americkou chladničku je zapotřebí hodně prostoru

Americké chladničky se však nehodí do každé domácnosti. Při jejich výběru musíme brát v potaz zejména to, že jsou rozměrově o dost větší nežli klasické chladničky do kuchyně. Šířka amerických chladniček je totiž v průměru až o 40 centimetrů větší. Již na první pohled působí robustnějším dojmem. Asi tak nenajdou uplatnění v malých domácnostech, zejména v malých kuchyních panelových domů.

U americké chladničky rozhodně potřebujeme mít v kuchyni dostatek prostoru. Důležité je však také důkladně promyslet, kde ji v kuchyni umístíme. A problém může nastat i s její přepravou. Do úzkých domovních chodeb se totiž americká chladnička vůbec nemusí vejít a rozebrat ji nejde. Před tím, nežli si pořídíme novou americkou chladničku, určitě si změřme šířku průchozích chodech, abychom pak naši novou chladničku nemuseli vracet zpět do obchodu, nebo nám nestála hned za vchodovými dveřmi.

Americké chladničky mají velmi pěkný design. Z tohoto důvodu je vhodné naši novou chladničku instalovat na opravdu viditelné místo tak, aby se okamžitě stala dominantou kuchyně, jakýmsi jejím středobodem.

Přednosti amerických chladniček

A nyní k hlavním přednostem americké chladničky. Jak jistě víte, disponuje moderním systémem pro chlazené nápoje. Vždy, když dostanete žízeň či chuť na něco studeného ( colu, sodu apod.), nemusíte otevírat lednici, stačí využít nainstalovaného kohoutku, který je zabudován ve dveřích chladničky. Tento systém je asi nejvíce charakteristickým znakem pro všechny americké chladničky. Systém chlazení je dnes už převážně digitální.

Kromě toho americké chladničky v moderním hávu disponují například LCD displejem, díky němuž máte přehled o tom, jaká teplota panuje uvnitř chladničky a také v její části, která se využívá pro mražené potraviny.

Americká chladnička je do jisté míry luxusem, ale rozhodně ne zbytečným. Díky skvělým funkcím a propracovanému designu jsou opravdu výborným spotřebičem, který se ujme v mnoha domácnostech.

Foto: wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Co je to americká hypotéka?

Co je to americká hypotéka?

Při snaze získat finanční prostředky v bance nebo u některé z nebankovních společností můžete narazit na nabídku takzvané americké hypotéky. Co si ale pod tímto pojmem představit, to ví stále poměrně málo lidí. Pro ty z vás, kteří se chystají uzavřít dlouhodobější úvěr, tak budou následující informa…

Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

K předpovědi počasí se již nemusíte jen dívat na televizní stanici nebo do novin. Již pěknou řásku let se dají pořídit v obchodech s elektronikou domácí meteostanice, které slouží především k předpovědi počasí a také ke zjištění aktuálních klimatických podmínek, které venku panují. Moderní meteostan…


Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. V poslední době ale také roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky.

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Aby vaření a další práce v kuchyni pobíhaly snadno a pohodlně, je potřeba se zaměřit na ergonomii, tedy logiku uspořádání jednotlivých zón. Kuchyňský prostor je nutné při realizaci vytvořit tak, aby měl určitou logiku. Během vaření se pak nemusíme neustále pohybovat, přebíhat a mít tak při práci c…


Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Mezi praktické domácí spotřebiče, které se řadí do kategorie „bílá technika“, patří domácí pekárny chleba. Vzhledem k tomu, že pečivo, chléb nevyjímaje, je stále dražší, neboť jeho výrobci musejí při nastavení cen zohlednit rostoucí ceny všech surovin, stává se domácí pekárna stále častějším pomocní…

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?