Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

25. březen 2013 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

K předpovědi počasí se již nemusíte jen dívat na televizní stanici nebo do novin. Již pěknou řásku let se dají pořídit v obchodech s elektronikou domácí meteostanice, které slouží především k předpovědi počasí a také ke zjištění aktuálních klimatických podmínek, které venku panují. Moderní meteostanice jsou navíc vybaveny i mnoha přídavnými funkcemi, které z nich činí skutečně zajímavého rádce a pomocníka, jenž se hodí v každé domácnosti.

Reklama

Co od meteostanice očekáváte

Chcete-li si pořídit vlastní domácí meteostanici, je dobré si nejprve ujasnit, co od tohoto přístroje vlastně očekáváte. Základní verze dokáží monitorovat a informovat o aktuálním počasí venku i uvnitř domu a zároveň mají také schopnost předpovídat počasí na několik dní dopředu. Vždy tak víte, jak se obléci ven, aniž byste se museli spoléhat na často neaktuální a nepřesné informace, které jsou podávány v médiích.

Špičkové meteostanice dokáží divy

Moderní meteostanice však dokáží mnohem více nežli jen předpovídat počasí a zjišťovat jeho aktuální stav. Dražší varianty jsou schopny informovat o tlaku, vlhkosti vzduchu, množství srážek, rychlosti větru, intenzitě UV záření. Nechybí u nich ani kvalitní grafické zpracování, LED displej a možnost veškerá data uchovávat tak, aby je bylo možné během určité doby porovnávat. Takovéto meteostanice jsou opravdu výtečným doplňkem.

Důležité je správné rozmístění čidel

Aby vám meteostanice dobře pracovala, je nutné důkladně a na vhodné místo instalovat čidla, která snímají venkovní a případně i vnitřní podmínky. V opačném případě bude přístroj měřit nepřesně a nebude možné se na jednotlivá data spolehnout. Moderní přístroje mají větší množství čidel, které lze rozmístit tak, aby data byla co nejpřesnější.

Ceny meteostanic

Meteostanice by neměla chybět ve vaší domácnosti tehdy, chcete-li mít dokonalý přehled o aktuálním počasí a mít informace o tom, jaké klimatické podmínky vás čekají během následujících hodin a dní. Nejlevnější meteostanice lze dnes pořídit od několika set korun ( ceny začínají na cca 500 Kč), za výkonnější přístroje s mnoha funkcemi a kvalitním displejem však dáte až několikanásobně více.

Foto: cs.wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat tu nejlepší podlahu? Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Jak vybrat tu nejlepší podlahu?  Vyzkoušejte podlahového rádce Quick-Step FloorAdvisor

Široký sortiment nabízených podlah často ztěžuje rozhodování o tom, která podlaha se do našeho interiéru hodí nejlépe. Existují tisíce možností: zvolíte si světlou či tmavou podlahu? Se spoji či bez nich? A jakou vybrat velikost prken? Malý podlahový vzorek obvykle nestačí k tomu, abyste si mohli ud…

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

V kuchyni působí velmi pěkně, mají nezaměnitelný vzhled a svým majitelům nabízejí mnoho užitečných funkcí. O čem je řeč? No přeci o amerických chladničkách.


Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.

Rakytník: Ideální pomocník při boji s chřipkou

Rakytník: Ideální pomocník při boji s chřipkou

V těchto měsících se zvyšuje počet nemocných a těm, kteří se chtějí chřipkovému onemocnění vyhnout, nezbývá nic jiného než posílit svou imunitu. Důležitý je především vitamín C, kterého má tělo během zimních měsíců často nedostatek. Kromě citrónů se doporučuje rakytník. Že jste o něm ještě neslyšeli…


Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví jako univerzální zahradní pomocník

Drtič větví našel v zahradách univerzální uplatnění a přitom je zároveň ekologicky šetrný. Při zbavování se odřízlých či odpadlých větví totiž nemusíte podstoupit riziko nekontrolovatelného požáru, které hrozí při klasickém pálení dřeva.

Usnadněte si úklid domácnosti

Usnadněte si úklid domácnosti

Uklízení patří mezi značně neoblíbené činnosti, kterých se chce každý vyvarovat. Problém ale spočívá v tom, že to bohužel není možné. Otázkou pak zůstává, jakým způsobem se k úklidu domácnosti postavit, abyste se co nejméně nadřeli a aby po vás bylo