Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

19. duben 2012 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Mezi praktické domácí kuchyňské spotřebiče, které se řadí do kategorie „bílá technika“, patří domácí pekárny chleba. Vzhledem k tomu, že pečivo, chléb nevyjímaje, je stále dražší, neboť jeho výrobci musejí při nastavení cen zohlednit rostoucí ceny všech surovin, stává se domácí pekárna stále častějším pomocníkem v českých domácnostech.

Reklama

Historie domácích pekáren

Historie domácích pekáren je již pěkně dlouhá. Uvádí se, že počátky domácí pekárny spadají až do roku 1986, kdy byla vynalezena v Japonsku. Během následujících let se pak dostala i na evropský trh, nejprve domácí pekárny okouzlily Velkou Británii, rozšířily se i mimo evropský kontinent, zejména do Spojených států. Již několik let pak mají pevné postavení i v českých obchodech a lidé je začínají brát jako samozřejmý spotřebič do kuchyně.

Výroba vlastního pečiva

Vlastní domácí pekárna umožňuje vyrábět velmi chutný chléb a také další druhy pečiva. S tím, jak roste její obliba, objevují se i stále nové recepty, které tak umožňují pekárnu využívat ještě častěji. Domácí pekárna je poměrně jednoduchým zařízením, jehož obsluhu zvládne i méně šikovný jedinec, který se jinak v kuchyni příliš neorientuje. Moderní domácí pekárny jsou, stejně jako mnohé jiné kuchyňské spotřebiče, ovládány pomocí pár digitálních tlačítek, kterými lze regulovat dobu pečení, teplotu a případně i další funkce. Nespornou výhodou těchto zařízení je fakt, že znáte přesné složení vyrobeného chleba. Domácí pekárny hojně využívají například lidé, kteří trpí celiakií a musejí se vyvarovat lepku, který je obsažen v obilovinách - ječmenu, pšenici, žitu a ovsu. Díky možnosti upéci si vlastní pečivo tak nemusejí spoléhat na to, že výrobce u svých produktů uvede, že jídlo je bezlepkové. Často se totiž stává, že i bezlepkové potraviny z obchodů obsahují stopy lepku, což pak může být příčinou zdravotních komplikací.

Domácí pekárny se dají pořídit za rozumné peníze. Nejdražší varianty dnes nestojí více jak 4.000 Kč, nejlevnější domácí pekárny však pořídíme už kolem 1.000- 1.500 Kč.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety zkrášlují tvář domu, jejich další funkcí je ochrana před rozmary počasí a dalšími rušivými vlivy zvenčí.

Stavba nízkoenergetického domu: IV. Vnitřní technické vybavení

Stavba nízkoenergetického domu: IV. Vnitřní technické vybavení

Poslední díl seriálu o stavbě domu bude zaměřen na technické srdce každého nízkoenergetického domu, konkrétně na systém nuceného větrání se zpětným ziskem tepla a dále na teplené čerpadlo, které se stará o vytápění.


Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Správná ergonomie kuchyně: Jak rozvrhnout jednotlivé zóny

Aby vaření a další práce v kuchyni pobíhaly snadno a pohodlně, je potřeba se zaměřit na ergonomii, tedy logiku uspořádání jednotlivých zón. Kuchyňský prostor je nutné při realizaci vytvořit tak, aby měl určitou logiku. Během vaření se pak nemusíme neustále pohybovat, přebíhat a mít tak při práci c…

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?


Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.

Jak si poradit s ergonomií kuchyně? Stačí se řídit jednoduchými zásadami

Jak si poradit s ergonomií kuchyně? Stačí se řídit jednoduchými zásadami

Někdy je pohled na domácí hospodyně a příležitostné kuchaře doslova tragikomický. Neustále běhají od plotny k pracovní ploše linky, hledají potřebné pomůcky a ingredience. V případě, že jsou zde dokonce dvě osoby naráz, je situace o to horší. Je to d