Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

6. březen 2012 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 1

Předokenní rolety zkrášlují tvář domu, jejich další funkcí je ochrana před rozmary počasí a dalšími rušivými vlivy zvenčí.

Reklama

Okenní rolety dotvářejí interiér

Okenní rolety nejsou pouze účinným prvkem stínící techniky, ale také důležitou součástí vzhledu místnosti, kterou dotváří. Klasické interiérové rolety pomáhají regulovat intenzitu denního světla a chrání naše soukromí před zvědavými pohledy a dalšími rušivými vlivy zvenčí.

Praktické předokenní rolety

Neméně praktický prvek stínící techniky představují venkovní neboli předokenní rolety, které chrání naše okna zvenčí, především před zvědavými pohledy, zloději i před rozmary počasí. V chladných měsících předokenní rolety brání nežádoucím úniku tepla a vzniku tepelných mostů, zatímco v létě naopak přispívají ke snižování nákladů na klimatizaci. Pokud žijete v rušné části města, oceníte také další vlastnost předokenních rolet, a to že poskytují vynikající zvukovou izolaci.

Instalace předokenních rolet

Předokenní rolety lze nainstalovat dvěma způsoby. S roletami v provedení pod omítku je třeba počítat již v průběhu stavby. Řešení pro již hotovou fasádu představují rolety pro dodatečnou montáž.

Předokenní rolety pro dodatečnou montáž

Předokenní rolety pro dodatečnou montáž se používají zejména tehdy, pokud je fasáda domu již dokončena, tzn. že nijak nezasahujeme do hotové fasády domu. Odpadávají proto bourací práce a instalace rolet je čistá a rychlá. Rolety se vyrábějí přesně na míru a nabízíme Vám širokou škálu variant a barevných provedení, aby sladění s interiérem i exteriérem Vašeho domu či bytu bylo naprosto dokonalé. Součástí rolet může být integrovaná rolovací síť proti hmyzu, která Vás ochrání před nepříjemnými škůdci. Nabízíme také integrované rolovací sítě proti hmyzu se zpomalovačem, které Vám zajistí bezpečnější ovládání.

Předokenní rolety pod omítku

Předokenní rolety pod omítku jsou přirozenou součástí stavby. Tento typ používáme zejména při úplné rekonstrukci domu nebo novostavby. Je to řešení komfortní, ale náročnější na instalaci.

Stejně jako u předokenních rolet pro dodatečnou montáž dodáváme i předokenní rolety pod omítku s integrovanou sítí proti hmyzu bez nebo včetně zpomalovače.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Nikol

čtvrtek, 11. říjen 2012
14:20

Znáte někdo firmu Arkáda? http://www.arkada.cz/ Máte s ní dobré zkušenosti?


Napsal: Nikol [Odpovědět]


Čtěte také...

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,


Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Mezi praktické domácí spotřebiče, které se řadí do kategorie „bílá technika“, patří domácí pekárny chleba. Vzhledem k tomu, že pečivo, chléb nevyjímaje, je stále dražší, neboť jeho výrobci musejí při nastavení cen zohlednit rostoucí ceny všech surovin, stává se domácí pekárna stále častějším pomocní…

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …


Luxfery jsou opět v kurzu

Luxfery jsou opět v kurzu

Při stavbě rodinného domu se opět vrací do módy takzvané luxfery. Ty jsou oblíbené už od počátku minulého století, kdy byly hojně využívány v tehdy moderních funkcionalistických stavbách. Kvůli příliš častému a hlavně ne příliš vhodnému využívání však jejich obliba šla postupem času výrazně dolů. Dn…

Úprava bonsají: Jaké jsou styly a jak bonsaje zasadit do misky

Úprava bonsají: Jaké jsou styly a jak bonsaje zasadit do misky

Bonsaje jsou miniaturizovanými stromky. Původ jejich pěstování je v Asii. K nám se tato zvláštní péče o rostliny dostala v hojnější míře relativně nedávno. Aby bonsaje vypadaly skutečně pěkně, je důležité si dát pozor na jejich správné tvarování.