Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

16. červen 2014 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií.

Reklama

Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší pořizovací cenou, zato však oceníte jejich snadné ovládání. O to více, pokud si necháte nainstalovat automatiku.

Automatické ovládání pro předokenní žaluzie lze jedině doporučit. Představa, že každou žaluzii budete muset obcházet a ručně nastavovat, určitě není lákavá. Když už se rozhodnete pro venkovní žaluzie, raději investujte do kvalitního automatického ovládání. Existuje přitom několik možností.

Ovládání podle intenzity světla

Mezi moderní způsoby patří zejména světelná automatika. V jejím případě se žaluzie samy naklápějí podle toho, jak intenzivní je okolní světlo. V případě, že venku svítí sluníčko a opírá se do oken, lamely se intuitivně naklopí tak, aby zabraňovaly pronikání paprsků dovnitř domu.

Automatika reaguje i na vítr

Druhou možností je automatické ovládání, které reaguje na vítr. Občas se stane, že se venku zvedne silný vítr. Ten může venkovní žaluzie poškodit, pokud nejsou staženy, případně jejich lamely nemají správné naklopení. Automatika, která reaguje na vítr, zajistí jejich stažení ve chvíli, kdy vítr dosáhne určité kritické hodnoty.

Automatické ovládání, které reaguje na teplo

Kromě výše uvedených způsobů lze zvolit také tepelnou automatiku. V tom případě se předokenní žaluzie samy zatáhnou v okamžiku, kdy je venkovní teplota příliš vysoká. Záleží na tom, jakou teplotu pro automatickou reakci zařízení nastavíte. Lamely se při dosažení této teploty naklopí a zabrání tak průniku světla a tepla do interiéru.

Moderní automatika je v případě venkovních žaluzií mimořádně praktickou záležitostí. Díky ní se totiž nemusíte neustále starat o to, kdy a jak lamely žaluzií naklopit, případně je stáhnout.

Foto: univers.cz

Komerční sdělení Placla.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Moderní systém ovládání osvětlení Philips Hue přináší neustále další a další možnosti, jak si zpříjemnit každý den tím nejlepším způsobem podle toho, jakou atmosféru zrovna potřebujete vytvořit.

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Podlahy: Jaké možnosti existují?

Chystáte se na rekonstrukci bytu a nevíte, kterou podlahovou krytinu zvolit? Redakce Maxibydleni pro vás přichystala základní přehled možností nabízených na trhu a v následujících týdnech vám přinese články shrnující výhody a nevýhody jednotlivých podlahových krytin.


Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Jaké máte možnosti pojištění domácnosti?

Pojišťovny dnes nabízejí celou řadu druhů pojištění. Některé z nich se týkají nemovitostí. Jako majitelé rodinného domu či bytu byste měli důkladně zvážit, zda se vám vyplatí obejít se bez pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a případně též po

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…


Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.

Úprava bonsají: Jaké jsou styly a jak bonsaje zasadit do misky

Úprava bonsají: Jaké jsou styly a jak bonsaje zasadit do misky

Bonsaje jsou miniaturizovanými stromky. Původ jejich pěstování je v Asii. K nám se tato zvláštní péče o rostliny dostala v hojnější míře relativně nedávno. Aby bonsaje vypadaly skutečně pěkně, je důležité si dát pozor na jejich správné tvarování.