Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

12. září 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.

Reklama

Ledničky a jejich nové funkce

Nejčastěji se nové lednice vybírají podle energetické třídy. Všímejte si však také různých nových funkcí. Může se jednat o dotykové ovládání, ochranu proti otiskům prstů nebo o výklopná dvířka k domácímu baru, aby byl přístup snadný a bez potřeby otvírání celé lednice.

V lednici můžete mít speciální zásuvky pro ukládání potravin, kde se nastaví nižší teplota a potraviny tak vydrží déle čerstvé (maso, ryby, zelenina, sýry). Nové kombinované ledničky nepostrádají beznámrazovou technologii, díky níž se ideálně optimalizuje vlhkost a teplota. Tyto technologie mají různé pojmenování a spočívají v tom, že lednice s mrazákem obsahují oddělený systém chlazení.

Kombinované ledničky s mrazákem

Kombinované lednice s dvoukruhovými chladícími systémy vám mohou velice pomoct v uchovávání kvalitních potravin, ale je nutné si nejprve prostudovat manuál a seznámit se s výhodami, které vám přinášejí nové typy lednic. Lednička s mrazákem pro vás bude skvělou volbou, pokud v ní najdete dostatek poliček ve dveřích, výsuvné poličky či přenosné nádoby.

Čím větší lednice, tím lepší možnosti uchovávání potravin. Ne každý má však k dispozici větší prostor, proto se do menších místností uplatní jednodveřové lednice. Do prostornějších kuchyní se stále častěji dávají americké lednice. Jde o druhy s větším prostorem a nechybí ani atraktivní vzhled a různé barevné provedení.

Proč se stávají americké ledničky stále oblíbenější i v naší zemi? Především se chlubí oddělenou chladící a mrazící částí, které jsou umístěné vedle sebe. Potraviny pro chlazení a mrazení se dají umístit do několika zón a nabízí mnoho vnitřního prostoru.

Komerční sdělení

-got-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn

Udělejte si pořádek v lednici: čištění lednice, uspořádání potravin

Udělejte si pořádek v lednici: čištění lednice, uspořádání potravin

Ještě poměrně nedávno se chladničky a mrazáky pravidelně odmrazovaly, takže jsme se k očistě lednice jednou za čas zkrátka museli odhodlat. Jenomže přišla doba spotřebičů, které jsou samoodmrazovací a pravidelný úklid lednice někdy skutečně zanedbáváme…


Dotace Zelená úsporám: Jaké jsou nové podmínky?

Dotace Zelená úsporám: Jaké jsou nové podmínky?

Byl váš účet za vytápění letos vyšší než obvykle? Je sice pravda, že letošní zima byla tuhá a dlouhá, ale vše na ni svést nelze. Možná je na čase zapřemýšlet nad výměnou oken nebo zateplením fasády domu. Jaro a léto jsou vhodnou dobou pro realizaci těchto stavebních úprav, na které lze navíc získat …

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …


Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze: Jaké lokality a projekty jsou aktuálně nejžádanější?

Bydlení v Praze patří dlouhodobě k nejatraktivnějším. Není proto divu, že zde vznikají neustále nové projekty, které nabízejí nové možnosti pro zájemce. Které jsou v posledních měsících ty nejžádanější? Jde o Britskou čtvrť a Rezidenci Letokruhy.