Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Udělejte si pořádek v lednici: čištění lednice, uspořádání potravin

13. září 2011 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Ještě poměrně nedávno se chladničky a mrazáky pravidelně odmrazovaly, takže jsme se k očistě lednice jednou za čas zkrátka museli odhodlat. Jenomže přišla doba spotřebičů, které jsou samoodmrazovací a pravidelný úklid lednice někdy skutečně zanedbáváme…

Reklama

No odpovězte si sami pro sebe, kdy jste naposledy čistili lednici. A čistíte ji pravidelně, anebo jen když se vám tam něco rozlije apod.? Lednice by se měla čistit zhruba jednou za měsíc. To, že nikde necítíme zápach, ani nevidíme špínu neznamená, že je v lednici čisto.

I lednice potřebuje důkladnou očistu

  • Než se odhodláte k čištění lednice, nejprve ji vypněte ze zásuvky. Kdybyste ji nechali zapnutou, zbytečně by se vyplýtvalo velké množství energie.
  • Dalším krokem je vyskladnění lednice. Potraviny, které potřebují být v chladu, odložte například do nádoby s připraveným ledem apod. Abyste lednici vyčistili pořádně a dostali se do všech míst, vyndejte z lednice skutečně všechno.
  • Následuje vyndání všech poliček a šuplíků a jejich důkladné umytí. Na čištění vnitřního prostoru lednice použijte buď teplou vodu s čisticím prostředkem, anebo známou vodu s octem, která zbaví lednici nežádoucích pachů. Očistěte i dveře a gumová těsnění.
  • Jakmile budou všechny přihrádky suché, naskládejte je zase zpět, uložte potraviny a nakonec zapněte lednici zpět do zásuvky.

Čtěte také

Úsporné ledničky: Jak je vybrat a kolik uspoří?

Lednička patří k domácím spotřebičům, které jsou nejvíce náročné na spotřebu elektřiny. V současné době je trendem pořizování úsporných elektrospotřebičů. Podívejte se, jak vybrat úspornou ledničku a jak s ní zacházet, abyste zbytečně nezvyšovali spotřebu elektřiny.

Uskladnění potravin v lednici má svůj řád

Potraviny do lednice bychom neměli dávat podle toho, kde je momentálně místo, protože každý druh potravin vyžaduje určitou chladící teplotu. V lednici existuje několik chladících pásem. Do přihrádek úplně naspodu (cca 8 stupňů) patří ovoce a zelenina, ale zase ne všechny druhy, protože některé se do lednice vůbec nemají dávat (například banány, ananas, mango). Hned o přihrádku výše je místo pro maso, uzeniny a ryby. Do vnitřních přihrádek ve dveřích patří vejce, máslo, nápoje a omáčky. Jogurtům bude nejlépe ve střední části lednice, podobně jako sýrům, tvarohům a mléčným výrobkům.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Sušička potravin: Pro snadné konzervování ovoce i dalších druhů potravin

Sušička potravin: Pro snadné konzervování ovoce i dalších druhů potravin

Sušené potraviny jsou oblíbeným pamlskem, který dokáže nahradit běžné cukrovinky ve chvíli, kdy večer usednete k televizi a máte chuť na něco dobrého. Zároveň mohou být také vhodnou přísadou do nejrůznějších druhů pokrmů, které doma vaříte. Sušit se dá ovoce, zelenina, ale i maso nebo bylinky. Zatím…

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.


Čištění křišťálového lustru

Čištění křišťálového lustru

Při čištění skleněných předmětů v domácnosti musíme být obecně velmi pozorní a opatrní. Sklo je křehkým materiálem a při neopatrném umývání se snadno může rozbít. Důležité je také používat prostředky, které sklo nepoškrábají a nezničí mu lesk. Pakliže doma máme křišťálový lustr, musíme si při jeho č…

Možnosti čištění koberců

Možnosti čištění koberců

Alespoň malý koberec má v domácnosti skoro každý. Ti z nás, kteří mají koberce na větší ploše, dobře vědí, že o koberec je zapotřebí se důkladně starat, jinak se do něj snadno zachytávají nečistoty. Existuje několik možností, jak čistit koberce.


Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Čištění zahradního bazénu: Jak na to?

Pořídili jste si na zahradu bazén, protože se neradi mačkáte na veřejných koupalištích vedle ostatních lidí? Představovali jste si, že teď už se budete jen bezstarostně koupat a opalovat? Zahradní bazén je sice skvělý prostředek pro letní zábavu a relaxaci, ale vyžaduje také pravidelnou péči a údržb…

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

Čištění okenních žaluzií chce trpělivost

Žaluzie na oknech jsou velmi praktické a v dnešní době je to už něco jako samozřejmost. Tak jako na ostatních předmětech a vybavení v domácnosti, i na žaluziích se však usazuje prach a ten musíme pravidelně odstraňovat. Existuje hned několik způsobů, jak žaluzie čistit. Každopádně při čištění žaluzi…