Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Záclony vhodné do kuchyně

12. listopad 2014 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.

Reklama

Určitě nevybírejte záclony jen podle barvy, ale také podle jejich střihu a rozměrů, důležitou roli pak hraje také materiál, z něhož jsou vyrobeny.

Důležitá je volba vhodného materiálu

Co se týče materiálu, je vhodné do oken v kuchyni zvolit spíše záclony z umělých tkanin, tedy hlavně z polyesteru. Důvod je zřejmý. Umělé materiály jsou totiž odolnější, lépe se udržují v čistotě a není problém s jejich častým praním. Mějte na paměti, že v kuchyni vaříte, pečete, smažíte. Do vzduchu se tak dostává výpary a mastnota, z níž značná část spočine na nábytku, prostření a právě také na záclonách.

Do kuchyně patří spíše světlé a průsvitné záclony

Pokud volíte do kuchyně záclony podle barvy, pak doporučuji zvolit světlejší varianty. Záclony zde totiž nemusí nutně splňovat stínící funkci, aby do kuchyně nebylo vidět zvenčí. Nepotřebujete zde tolik soukromí jako například v ložnici či v koupelně. Co je ale nezbytné, tím je dostatečný přísun denního světla. Pokud zvolíte tmavé a neprůhledné záclony, bude v místnosti šero, což vám rozhodně nepomůže při přípravě jídel. Museli byste pak neustále svítit, abyste měli při vaření dostatečný přehled.

Na závěr se patří sdělit ještě něco o délce záclon do kuchyně. V tomto směru vybírejte spíše kratší střihy. V kuchyni je celkem zbytečné a také nepraktické používat záclony, které sahají až k zemi. Zbytečně rychle by se ušpinily.

Chcete si domů pořídit pěkné a přitom praktické kuchyňské záclony? Pak navštivte internetový obchod společnosti Dante, který nabízí bohatou škálu produktů za příznivé ceny. Kompletní nabídku záclon (nejen) do kuchyně najdete zde.

Foto: dante.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…

Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Praní záclon nepatří zrovna mezi oblíbené domácí práce. Naštěstí tuto činnost není potřeba provádět tak často. Záclony byste měli měnit zhruba po jednom až dvou měsících.


TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Používáte-li k vytápění rodinného domu kotel na tuhá paliva, případně máte třeba v místnosti krb, je nezbytně nutné se starat o nejen o čistotu v samotném zařízení, ale také o spalinové cesty a komín. Je to důležité nejen z hlediska správné funkčnost


Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.