Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Co je to americká hypotéka?

12. červenec 2013 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 1

Při snaze získat finanční prostředky v bance nebo u některé z nebankovních společností můžete narazit na nabídku takzvané americké hypotéky. Co si ale pod tímto pojmem představit, to ví stále poměrně málo lidí. Pro ty z vás, kteří se chystají uzavřít dlouhodobější úvěr, tak budou následující informace velmi užitečné.

Reklama

V čem spočívá rozdíl oproti běžné hypotéce?

Nejprve si řekněme, co je to hypotéka. Klasická hypotéka je dlouhodobým úvěrem, kde je čerpání poskytnutých finančních prostředků vázáno na nějaký účel.

Nejčastěji se týká bydlení. Hypotéku si tak lze vzít ve chvíli, kdy rekonstruujete vaši stávající domácnost, pořizujete si nové bydlení, kupujete pozemek apod. Je samozřejmě nutné mít dostatečné příjmy.

Americká hypotéka je odlišná hlavně v tom, že je to půjčka neúčelová. To znamená, že ji nemusíte nutně využít pouze na výše uvedené případy, ale finance vám z tohoto úvěru mohou posloužit k čemukoliv. Tento zásadní rozdíl je poměrně výhodný, banka či nebankovní společnost se vás zkrátka nebudou ptát, nač penze využijete.

Může být americká hypotéka brána jako půjčka bez doložení příjmu? Není to nemožné, dnes už jsou společnosti, které bez problémů nebankovní americké hypotéky bez doložení příjmu poskytují.

Nebankovní půjčka bez registru a doložení příjmu je obvykle poskytována na mnohem menší obnos peněz, kde jde společnost ( věřitel) do mnohem menšího rizika, v případě americké hypotéky si však lze půjčit mnohem více peněz.

Oproti spotřebnímu úvěru je americká hypotéka výhodnější

Bankovní i nebankovní americká hypotéka se často srovnává s běžným spotřebním úvěrem, k němuž má ostatně blíže nežli běžná hypotéka. Při srovnání vám vyjde jednoznačný výsledek.

Drtivá většina amerických hypoték má nižší úrokové sazby nežli běžné spotřební úvěry, a to mimo jiné právě díky tomu, že je u nich delší doba splatnosti, která obvykle činí až 20 let. A dokonce jsou i nebankovní americké hypotéky, které mají výrazně lepší úrokové sazby než stejné produkty u bank.

Americké hypotéky, jak už z názvu vyplývá, jsou mimořádně populární zejména v USA, jejich popularita však v posledním desetiletí vzrostla i u nás.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

džaneta

pátek, 21. prosinec 2018
13:53

S americkou hypotékou zkušenosti nemá, svůj nový byt jsem totiž financovala pomocí klasické hypotéky od http://www.burinka.cz/hypouver/ , i tak si však myslím, že jsem udělala dobře. Cena nemovitostí v současné době roste raketovým tempem, takže čím dřív se nemovisto koupí tím lépe.


Napsal: džaneta [Odpovědět]


Čtěte také...

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. V poslední době ale také roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky.

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

V kuchyni působí velmi pěkně, mají nezaměnitelný vzhled a svým majitelům nabízejí mnoho užitečných funkcí. O čem je řeč? No přeci o amerických chladničkách.


Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

Plánujete si pořídit vlastní bydlení a přemýšlíte nad tím, jak získat potřebný finanční obnos? V případě, že je vaše odpověď kladná, měli byste zvážit možnost zažádat o hypoteční úvěr. Jak ale zjistit, který pro vás bude nejvýhodnější?

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Dlouhodobě se hovoří o tom, že investice do nemovitostí je zlatý důl, který vám v budoucnosti zajistí slušný přísun peněz. Takzvaně na stáří. Avšak zavázat se hypotékou pouze na nemovitost k pronájmu má i svá úskalí. Na vhodnou investici totiž musíte


Jak na rekonstrukci domu? Financovat ji lze půjčkou[noads]

Jak na rekonstrukci domu? Financovat ji lze půjčkou[noads]

Rekonstrukce domu je často velmi nákladnou záležitostí, může jít až do statisíců korun. Nemáte-li potřebnou částku naspořenou a přitom již opravu domu nelze dále odkládat, dá se problém vyřešit tím, že si požádáte o úvěr.

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …