Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

26. únor 2015 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 1

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. Výběr hypotéky online však může být matoucí, každá banka nás totiž bude přesvědčovat, že právě její nabídka je tou nejlepší a nejvýhodnější. Přečtěte si jak vybrat hypotéku po internetu?

Reklama

Hypotéky na bydlení: můžeme na ně dosáhnout?

Před samotným výběrem hypotéky je však také potřeba si ujasnit několik věcí. V první řadě si důsledně rozmysleme, zda je hypotéka, která nás zaváže na dlouhá léta, skutečně tou nejlepší variantou. Měli bychom si také ujasnit, nač ji potřebujeme. Hypotéky jsou poskytovány na koupi nového bydlení ( bytu, rodinného domu), na stavbu domu, ale i na rekonstrukce stávající domácnosti. Některé společnosti pak nabízejí tzv. americkou hypotéku, která je neúčelová, jedná se vlastně o zvláštní druh klasického úvěru, za nějž ručíme nemovitostí.

Hypotéka bez financí?

V případě, že budete žádat o hypotéku a zjistíte, že nemáte zastavovaný majetek s dostatečnou hodnotou, bude vám nejspíše nabídnuta tzv. stoprocentní hypotéka, kde je však nutné počítat s vyššími úrokovými sazbami či většími požadavky na naší bonitu.

Důležité je si spočítat, zda budeme schopni splácet

V současné době je nejlepší čas pro uzavření hypotéky. Důležité je si spočítat, jakou částku budeme potřebovat. Je třeba si uvědomit, že hypotéku budeme splácet několik let ( i desítek). Zcela jistě si tak spočtěme, kolik máme svých vlastních finančních prostředků, jež bychom mohli na stavbu, koupi či rekonstrukci domu nebo bytu použít.

Pro kladné vyřízení hypotéky u banky je také podstatné, jak vysoké jsou naše doložitelné příjmy. V tomto případě však počítejme i s výdaji na běžný chod domácnosti a nezapomeňme ani na případné další závazky ( půjčky apod.). Online kalkulačky na hypotéky nám pak také dopomohou si zjistit, kolik bychom měli měsíčně splácet. Toto číslo je dobré porovnat s našimi příjmy. Často se tak dá jednoduše zjistit, že na hypotéku nemůžeme dosáhnout, nebo se jejím sjednáním můžeme v budoucnu snadno dostat do finanční tísně.

Internet nám pomůže v základní orientaci ohledně hypotéky

Závěrem si shrňme, že pokud si vybíráme hypotéku na internetu, pak zde zjistíme jen základní obrysy a podmínky, za nichž ji bude možné získat. Podrobné informace se však dozvíme až při osobním jednání. Srovnejte si proto nejprve nabídky bank a poté si sjednejte osobní schůzku s hypotéčním poradcem.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

donbuznik

sobota, 31. červenec 2021
09:16

Už jsem si o možnostech hypotéky četl něco málo na http://www.duofinance.cz/vyplati-se-dnes-hypoteka a musím říct, že jsem na hypotéku změnil názor. Dřív jsem to vnímal jako zátěž, nyní spíše jako příležitost jak si pořídit vlastní nemovitost.


Napsal: donbuznik [Odpovědět]


Čtěte také...

Vybíráme domácí spotřebiče na internetu - na co si dát při nákupu pozor

Vybíráme domácí spotřebiče na internetu - na co si dát při nákupu pozor

Pořizování domácích spotřebičů přes internet je stále oblíbenější formou nákupu. Zákazníkům to přináší mnoho výhod, číhají zde však také mnohá úskalí. Pokud si na některé záležitosti při nákupu spotřebičů přes internet (i dalších produktů ) nedáme pozor, pak se lehce může stát, že namísto výhodné ko…

Jak jednoduše a výhodně najít vhodnou hypotéku?

Jak jednoduše a výhodně najít vhodnou hypotéku?

Získat hypotéku není v dnešní době tak náročné, jak se možná domníváte. Je samozřejmé, že na hypoteční úvěry, které zavazují na dlouhá léta, nikdy nedosáhne úplně každý. Je zapotřebí mít dostatečnou bonitu, která je ovlivněna výší vašich pravidelných


Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?


Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Nepochybně velmi důležitým vybavením do domácnosti je mraznička. Díky mrazáku můžeme uchovávat potraviny i několik měsíců. Při výběru mrazáku bychom si měli ujasnit, jaký požadujeme jeho objem a rozměry. Důležitým kritériem při výběru by pak kromě ceny měla být také jeho kvalita a zejména spotřeba e…

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Bourací a vrtací kladiva. Nenahraditelní pomocníci profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů, stejně jako stavebních firem. V porovnání s příklepovými vrtačkami je práce s nimi výrazně jednodušší, zejména při vrtání do tvrdých stavebních materiálů.