Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Hypotéka: Jak vybrat tu nejlevnější?

17. leden 2015 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 3

Plánujete si pořídit vlastní bydlení a přemýšlíte nad tím, jak získat potřebný finanční obnos? V případě, že je vaše odpověď kladná, měli byste zvážit možnost zažádat o hypoteční úvěr. Jak ale zjistit, který pro vás bude nejvýhodnější?

Reklama

Hypoteční úvěr neboli hypotékaje hojně využívaným způsobem, jak si pořídit vlastní dům, byt, pozemek nebo jak zrekonstruovat a zmodernizovat stávající bydlení. Lidé si nyní poměrně často pořizují hypotéku např. na rekonstrukci kuchyně či koupelny.

Dobrou zprávou je, že v posledních letech se hypotéky stávají stále dostupnějšími pro větší okruh osob. Příčinou jsou nejen vyšší průměrné příjmy, ale také nižší úrokové sazby hypoték a prodloužení doby, po níž je úvěr splácen. Jednotlivé splátky se dají rozložit až na dobu 40 let!

Nejlevnější hypotéka

Nejlevnější hypotéka je druh úvěru, který je zajištěný zástavním právem na nemovitost. Výše poskytnutého úvěru závisí na hodnotě nemovitosti. Obvykle se jedná o 70% z ceny nemovitosti, o kterou má kupující zájem. Je ale možné zajistit i úvěr, který poskytne 100% hypotéku.

A jaké jsou podmínky pro zisk nejlevnější hypotéky? Musíte být občanem České republiky, být plnoletý a mít trvalé bydliště na území Česka. Další podmínkou je stálý zaměstnanecký poměr s dostatečným příjmem. Nesmíte být ve zkušební ani výpovědní lhůtě.

Hypoteční kalkulačka

Máte-li zájem o hypotéku, můžete si díky hypoteční kalkulačce velmi snadno zjistit, jaká by byla výše vašich měsíčních splátek. Hypoteční kalkulačka funguje velmi jednoduše. Stačí zadat výši požadované hypotéky a délku splatnosti a kalkulačka vám spočte měsíční splátky.

Hypoteční kalkulačka vám tak pomůže velmi rychle a přehledně zjistit orientační výši hypotečního úvěru. Pokud budete mít zájem, můžete poté vyplnit jednoduchý formulář a zažádat o pomoc odborníka, s kterým poté vyberete tu nejlepší nabídku. V současné době ji najdete na mnoha internetových portálech.

Hypoteční poradce vám ušetří čas i nervy

Na trhu existuje mnoho druhů hypotečních úvěrů, které poskytují bankovní i nebankovní společnosti. Klienti se tak v jednotlivých nabídkách ztrácejí a často ani nemají čas a nervy porovnávat jednotlivé produkty. Většinou si vezmou hypotéku od banky, ve které mají vedený stálý účet, nebo si nechají poradit od přátel.

Důležité je uvědomit si, že to co bylo výhodné pro vaše přátele, nemusí být nejvýhodnější pro vás. Opravdu se vyplatí jednotlivé produkty detailně porovnat. Existují webové stránky, které toto porovnání umožní, nebo je možné využít služeb hypotečních poradců.

Hypoteční poradce vám pomůže vybrat nejvýhodnější hypoteční úvěr a zároveň vám vyřídí všechno potřebné k uzavření úvěru. Někteří hypoteční poradci nabízí i další poradenství. V případě, že byste např. v budoucnu uvažovali o přerušení splácení hypotéky, můžete se na něj bez ostychu obrátit. Služby hypotečního poradce jsou zcela zdarma.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

labuznik1

pátek, 22. únor 2019
23:01

Taky jsme si naštěstí hypotéku sjednali u http://www.burinka.cz/hypouver/ v ten nejlepší čas. Po zpřísnění pravidel pro její získání bychom na ni totiž patrně už nedosáhli a tak jsem rád, že teď konečně bydlíme ve vlastním.


Napsal: labuznik1 [Odpovědět]

Vendelín

sobota, 31. červenec 2021
09:29

Myslím si, že nejlepší je využít pči hledání té nejlepší hypotéky srovnávač. Já jsme si takto vybral hypotéku přes http://www.5nej.cz/srovnani-hypotek/ a naprostá spokojenost. Dokázal jsem totiž díky tomu snížit úrok hypotéky, který mi byl nabízen, téměř o jedno procento.


Napsal: Vendelín [Odpovědět]

Helena

neděle, 6. srpen 2023
21:16

My jsme na to šli úplně jinak. Vybrali jsme si totiž investice do p2p pujcek u https://www.julu.cz/investment-offer/ , takže máme peníze od lidí a ne od banky. Mnohem lepší podmínky atd. Je to takový lidštější jak se nemusí jednat s úředníky. Všichni v našem okolí mají hypotéku a teď mají staženo kvůli refinancování.


Napsal: Helena [Odpovědět]


Čtěte také...

Co je to americká hypotéka?

Co je to americká hypotéka?

Při snaze získat finanční prostředky v bance nebo u některé z nebankovních společností můžete narazit na nabídku takzvané americké hypotéky. Co si ale pod tímto pojmem představit, to ví stále poměrně málo lidí. Pro ty z vás, kteří se chystají uzavřít dlouhodobější úvěr, tak budou následující informa…

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Vyplatí se hypotéka na nemovitost k pronájmu?

Dlouhodobě se hovoří o tom, že investice do nemovitostí je zlatý důl, který vám v budoucnosti zajistí slušný přísun peněz. Takzvaně na stáří. Avšak zavázat se hypotékou pouze na nemovitost k pronájmu má i svá úskalí. Na vhodnou investici totiž musíte


Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Americká hypotéka - charakteristika a podmínky pro její získání

Při financování bydlení mnoho lidí využívá hypotéky. Klasické hypotéky jsou účelové, žadatelé tak musí dokládat, nač budou peníze využity. V poslední době ale také roste obliba speciální, takzvané Americké hypotéky.

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Vytápíte doma dřevem? Jak vybrat palivové dřevo, aby bylo vytápění efektivní? Kolik palivové dřevo stojí a jaké vlastnosti by mělo mít?


Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…