Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

2. květen 2013 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

V posledních letech se na pultech mnoha obchodů můžeme setkat s nabídkou silikonového nádobí. Výrobci přitom tvrdí, že se jedná o naprosto skvělé produkty, které mají budoucnost a s jejichž pořízením by hospodyňky neměly váhat. Je tomu ale skutečně tak, nebo se jedná pouze o reklamní trik?

Reklama

Silikonové nádobí lze stále považovat za novinku, v obchodech se běžně prodává teprve pár let.

K čemu všemu se používá silikon

Materiál, tedy silikon, je však využíván mnohem déle. Vyrábí se z něj mnoho věcí, známé jsou třeba silikonové pasty, snad každému z nás se pak vybaví koupací čepice, které jsou vyrobeny rovněž ze silikonu.

Vlastnosti silikonu

Hlavní přednost silikonu spočívá v tom, že velmi dobře odolává extrémním teplotám, je intertní. Jeho tepelná odolnost se projevuje ve vysokých i velmi nízkých teplotách. Z hlediska silikonového nádobí je ale důležité také zmínit, že tento materiál je nehořlavý a paropropustný. Velkým pozitivem je fakt, že nádobí ze silikonu je mimořádně lehké, takže se s ním dá snadno manipulovat.

Druhy silikonového nádobí

Už jen zmíněné vlastnosti naznačují, že silikonové nádobí skutečně není špatné, ba spíše naopak. V současné době lze na trhu zakoupit mnohé produkty v tomto odvětví- silikonové zapékací mísy a formy na pečení, které lze bez potíží vkládat do pečící trouby. Dále jsou velmi populární různé silikonové misky, válečky či stěrky, ale také podložky. Sortiment silikonových produktů se neustále obohacuje o nové a nové produkty. Při používání tohoto druhu nádobí oceníte krom jiného fakt, že se potraviny k silikonu nepřilepují, povrch je totiž dokonale nepřilnavý. Vyndáte-li z trouby mísu se zapečeným jídlem, pak toto jídlo nebude zespodu připálené, jak se často stává u běžného nádobí.

Silikon je zdravotně nezávadný

Určitě se ptáte, zda nádobí ze silikonu není nijak rizikové ze zdravotního hlediska. V tomto ohledu můžete být naprosto klidní, neboť silikonové nádbí je zdravotně zcela nezávadné.

Negativní může být snad jen cena. Silikonové nádobí je oproti klasickému smaltovanému dražší. Je však pravdou, že má poměrně dlouhou životnost, pokud je s ním správně zacházeno.

Vyzkoušet si můžete také titanové nádobí, které je mezi odborníky rovněž považováno za mimořádně kvalitní.

Foto: en.wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově nár…

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

V průmyslné a řemeslné výrobě se často řeší problém, kdy je potřeba určitý materiál obrousit tak, aby byl jeho povrch co nejhladší. Své o tom ví například truhláři, kteří pracují se dřevem. Proto je třeba si pořídit brusky, které dokáží tuto záležitost velmi rychle a efektivně vyřešit.


Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí se stala nedílnou součástí většiny domácností. Používají ji zejména vícečlenné rodiny, kde je větší spotřeba nádobí. Ruční mytí je pak zbytečně zdlouhavé. Víte ale, jaká jsou doporučení pro každodenní používání myčky?


Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Běžné nádobí, které používáme během stravování, nejsou příliš vhodné pro malé děti. Pakliže doma máte děcka, je vhodné jim pořídit speciální dětské nádobí. To je vyráběno z odolnějších materiálů, takže se nerozbije. Je ale nutné si dát pozor na jeho kvalitu. V tomto článku se dozvíte, jak postupovat…

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Možná jste již někde zaslechli, že se v kuchyních po celém světě objevila novinka v oblasti nádobí, která nemá daleko k úplné dokonalosti a jíž si pochvalují všichni lidé, kteří s ní přijdou do kontaktu. Tou novinkou je titanové nádobí. Titanové hrnce a pánve patří v současné době mezi to nejlepší, …